W Lubaczowie budują łącznik obwodnic

0

W Lubaczowie na ul. gen. Dąbka pojawili się robotnicy z ciężkim sprzętem. Ich obecność związana jest z budową łącznika obwodnicy Oleszyc i Lubaczowa. Prace prowadzi Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Fot. elubaczow.com

O tym, że rozpoczęła się budowa obwodnicy Oleszyc pisaliśmy w lutym. W ramach tego zadania ma zostać zmodernizowany ponad 4-kilometrowy odcinek drogi pomiędzy powstającą obwodnicą Oleszyc, a planowaną obwodnicą Lubaczowa. W związku z tym ul. gen. Dąbka w Lubaczowie zostanie gruntownie przebudowana. Jak informuje w gazecie miejskiej Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt po zakończeniu prac pojawi się nowy chodnik, oświetlenie i nawierzchnia drogi. – Praktycznie niewielkie zmiany funkcjonalne, ale znaczny postęp jakościowy.

Zdzierana kostka chodnikowa była częściowo finansowana przez miasto i jest stosunkowo nowa, dlatego włodarze prowadzili rozmowy z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich, by została ona wykorzystana do modernizacji chodników przy drogach wojewódzkich w Lubaczowie. – Prace związane z odnawianiem chodników z wykorzystaniem tej kostki przewidziane są już na bieżący, 2018 rok. – dodaje Krzysztof Szpyt.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here