Wyjeżdżając w Tatry możesz wypocząć u „swoich”

3

Ona pochodzi z Dachnowa, on z okolic Biłgoraja. Połączyła ich miłość i wspólne pasje. Dwa lata temu postawili wszystko na jedną kartę i na zakopiańskiej Olczy stworzyli pierwszą na Podhalu Daczę Turysty i Biegacza.

Barbarę i Rafała połączyła miłość, nie tylko do siebie.

Barbara Klecha pochodzi z Dachnowa, choć znana jest tu bardziej ze swojego panieńskiego nazwiska Cencora. To tutaj chodziła do podstawówki, a później do gimnazjum i liceum w Lubaczowie. Jej mąż Rafał pochodzi z sąsiedniego powiatu biłgorajskiego, gdzie przez kilka lat pracował jako strażak w PSP. Połączyła ich wzajemna miłość nie tylko do siebie, ale także do gór i aktywnego wypoczynku. Ona jest pasjonatką pieszych wędrówek i uwielbia przemierzać kilometry w otoczeniu natury. On to zapalony biegacz górski, któremu nie straszne są najwyższe szczyty Tatr. W 2015 roku, zaraz po ślubie, Barbara i Rafał postawili wszystko na jedną kartę i przeprowadzili się w okolice Zakopanego. Tam znaleźli swoje miejsce na ziemi i sposób na życie.

Na zakopiańskiej Olczy stworzyli pierwszą na podhalańskich terenach Daczę Turysty i Biegacza, która oferuje zakwaterowanie m.in. dla ludzi takich jak oni. Ludzi, których pasją są góry, bieganie i aktywny wypoczynek. Ludzi, którzy cenią sobie jednocześnie ciszę i spokój z dala od zatłoczonego centrum miasta.

– Chcemy dzielić się swoją pasją. Stworzyliśmy miejsce, w którym można odpocząć po aktywnym dniu na szlaku lub intensywnym treningu w górach. U nas spotykają się ciekawi ludzie o podobnych zainteresowaniach. To świetne miejsce na wymianę doświadczeń i rozmowę. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami, chętnie pomożemy w wyborze trasy wycieczki, wskażemy ciekawe miejsca do odwiedzenia w okolicy. Powiemy, gdzie dobrze i tanio zjeść oraz jak dobrze wykorzystać czas na łonie natury.

W Daczy na gości czekają m.in. przytulne pokoje z łazienkami, w pełni wyposażona kuchnia, sala do ćwiczeń, darmowe wi-fi, turystyczno-biegowa biblioteczka, miejsce na grilla i parking.

Więcej informacji i zdjęć na facebook.com/daczazakopane i stronie: www.daczabiegacza.pl.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here