„Ziemia Lubaczowska” stawia także na turystykę militarną

5

Samorządy z powiatu lubaczowskiego chcą lepiej wykorzystać znajdujące się na ich terenie bunkry i inne obiekty militarne z czasów II wojny światowej. W porozumieniu z Lasami Państwowymi przygotowują projekt, by móc ubiegać się o unijne pieniądze, bo turystyka militarna jest coraz bardziej popularna.

Fot. Tomasz Michalski
Fot. Tomasz Michalski

Umocnienia tzw. Linii Mołotowa są tam niemal w każdej gminie powiatu lubaczowskiego. Na przykład okolicach Horyńca-Zdroju jest ich około 30, a najlepiej zachowane i najciekawsze są na wzgórzu Hrebcianka, w lesie w pobliżu miejscowości Stare Brusno. Większość bunkrów leży w pobliżu szlaku rowerowego Green Velo.

Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska” skupiający wszystkie lokalne samorządy chce lepiej wykorzystać te obiekty do celów turystycznych, bo chętnych na tzw. turystykę militarną jest coraz więcej. W porozumieniu z Lasami Państwowymi związek przygotowuje projekt, by móc ubiegać się o pieniądze z unijnego programu Polska – Białoruś – Ukraina. Włodarzom gmin chodzi o to, by umocnienia Linii Mołotowa były bardziej dostępne i towarzyszyły im inne atrakcje.

elubaczow.com, radio.rzeszow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here