Skarby Ziemi Lubaczowskiej: za nami gra geocaching [ZDJĘCIA]

7

W ramach I Transgranicznego Festiwalu Gier Terenowych i Nowych Technologii w Turystyce na ziemi lubaczowskiej w niedziele (23.06) popołudnie poszukiwano skarbów. Grupa poszukiwaczy z Polski i Słowacji wzięła udział w grze geocaching.

Skrzynki ze „skarbami” ukryte były w Lubaczowie, Cieszanowie, Gorajcu, Narolu i Horyńcu-Zdroju. Odnalezienie ich nie było łatwe, ale pomocne okazywały się mapki oraz wskazówki uzyskiwane np. za pomoc zbłąkanej turystce lub wypełnienie jakiegoś zadania.

Uczestnicy zabawy nie tylko poszukiwali ukrytych skrzynek, ale mieli okazję również czegoś się nauczyć. Na kąpielisku Wędrowiec w Cieszanowie usłyszeli o zbliżającym się CRF, w Chutorze w Gorajcu usłyszeli wiele informacji o ziołach leczniczych. Natomiast w Narolu poznawali historię pałacu Łosiów.

Wydarzenie zorganizowane było w ramach I Transgranicznego Festiwalu Gier Terenowych i Nowych Technologii w Turystyce.

Galeria zdjęć, fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. Organizacja całości pseudo festiwalu to totalna porażka – miejscówka na rozpoczęcie mega atrakcji z ogromnym potencjałem okazała sie wielką klapą- gdyby nie goście ze Słowacji i Wojaszowki frekwencja byłaby bliska zeru. Konferencja w Narolu sprawiają wrażenie spotkania Klubu Seniora. I na koniec totalna dezorganizacja finału w Horyńcu.Ludzie chodzili jak cielaki i nue wiedzieli co i gdzie. Nikt z obsługujących nie zachęcał ludzi i nie tłumaczył co gdzie sie znajduje i czemu służy. Całość przypominała piknik z okazji dnia dziecka. Najwspanialszym punktem był mężczyzna w pięknym ludowym stroju śpiewający po angielsku przebój o tonącym tytaniku- zupełnie jakby wiedział że impreza na której sie znalazł rzutem na taśmę nie jest juz do odratowania. Gratulacje dla szefa sztabu organizacyjnego za zmarnowanie wielkiego wydarzenia jakim mogliśmy zasłynąć w Polsce- mam nadzieję że ktoś wyciągnie z tego wnioski i na przyszłość wybierze do tego człowieka, który potrafi logicznie myśleć i zna sie na promocji i trendach w turystyce.

  2. promocja. Ludzie jak będziecie się interesować nie tym co w warszawce się dzieje albo u plebanów a poczytacie to co tu najbliżej koło nosa to i chętni będą chcieli przyjść. \\a malkontentów jak zwykle na pęczki jeszcze jakby dupsko samo z domu się wyrwało to by może i aleksandra głowę zabrało. a tak ciężka czapki nie zabrała ale paluszków do poklikania już nie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here