Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód [RELACJA]

 · 3 marca 2017 o 11:32 · 9 komentarzy · czas czytania: 2 minutes

W czwartek (02.02) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się konferencja gospodarcza „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód”, której organizatorem było miasto Lubaczów. Spotkanie było okazją do promocji oferty inwestycyjnej Lubaczowa i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorcami.

Fot. Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas konferencji w Lubaczowie.

Czwartkowa konferencja była kolejnym etapem działań władz miejskich w kierunku gospodarczego rozwoju miasta. Wcześniej, dzięki środkom unijnym na zapleczu ul. Technicznej powstał Park Przemysłowy Lubaczów przeznaczony dla działalności wytwórczo-przemysłowej. To w pełni uzbrojony teren inwestycyjny o powierzchni 23,75 ha, włączony końcem 2016 roku do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Jednym z celów organizacji konferencji była właśnie promocja tych terenów.

Spotkanie, ku zaskoczeniu większości obecnych, rozpoczęło się od efektownego pokazu świetlnego. Później przyszedł czas na oficjalne otwarcie konferencji przez burmistrza Krzysztofa Szpyta, który obecny czas nazwał dla Lubaczowa przełomowym, nawiązując do przemian początku lat dziewięćdziesiątych. Wspomniał także o działaniach ostatnich lat – powstaniu przejścia granicznego w Budomierzu, budowie autostrady A4 i Parku Przemysłowego Lubaczów, które mają być naszym atutem na przyszłość. Podziękował w tym miejscu także za wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw. Słowa uznania skierował m.in. do obecnych na sali – poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz i marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla. Ci, nie pozostali dłużni i równie pozytywnie wypowiadali się o współpracy z samorządami powiatu lubaczowskiego.

– Od kilku lat samorządowcy w powiatu lubaczowskiego zmienili podejście do wielu rzeczy. Powstał Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska”, który w sposób nowy spojrzał na sprawy gospodarcze, promocyjne i tę inicjatywę warto wspierać. Samorząd Województwa to dostrzega, dlatego dalej chcemy inwestować na ziemi lubaczowskiej – mówił marszałek Władysław Ortyl, nawiązując do dotychczasowych działań na rzecz rozwoju i promocji Lubaczowa i podkarpackiej części Roztocza.

Jako, że konferencja skierowana była m.in. do przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Lubaczowie, ludzi biznesu z Polski i Ukrainy i samorządów, to główną jej częścią były prelekcje dotyczące biznesu i przedsiębiorczości. Wśród występujących był m.in. Adam Hamryszczak – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju, który mówił m.in. o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ułatwieniach dla przedsiębiorców. Kolejne prelekcje były bardziej szczegółowe, a dotyczyły m.in. współpracy samorządów z instytucjami otoczenia biznesu, czy też promocji parków przemysłowych w Polsce i na Ukrainie.

Galeria zdjęć.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Tereny inwestycyjne przy granicy z Ukrainą w ofercie gminy Lubaczów
Lubaczów promował tereny inwestycyjne w Warszawie
Jest koncesja na wydobycie siarki w Baszni – rusza budowa kopalni

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (9)
abc 03.03.2017 ~ 12:32:32
IP: 83.19.***.*

czy w konferencji uczestniczył choć jeden potencjalny inwestor? czy sami ‚politycy i samorządowcy’?

Kaka 03.03.2017 ~ 13:42:18
IP: 217.96.***.**

Inwestorzy przyjadą z panem Morawieckim.

wwwn 04.03.2017 ~ 16:01:24
IP: 212.244.***.***

O planowanych inwestycjach na ziemi lubaczowskiej przez biznes z Ukrainy przeczytajcie na stronie Horyniec info.

r 05.03.2017 ~ 15:43:46
IP: 195.116.**.**

To spotkanie to „pic na wodę”. Gdzie przez te lata byli miejscy , powiatowi i gminni decydenci, gdy likwidowano: mleczarnię, masarnię, zamki, befamę,pbrol, szpulki, telekomunikację, dworzec pks, siarkę w Baszni oraz instytucje administracyjne. Gęby pełne frazesów i wielka lipa.

WlkOko 06.03.2017 ~ 08:44:35
IP: 83.31.***.***

Pnie „r”
Mleczarnia, masarnia, pbrol befama, UPADŁY bo były państwowe – bolsze – czyli niczyje. Jak coś jest niczyje to będzie rozkradane. Państwowy przedsiębiorca nie dba o zakład – bo on nie jest jego. Prywaciarz dba – bo jak nie ma zysku to nie ma firmy. Proste. Tym się właśnie różni socjalizm od kapitalizmu.

greg 06.03.2017 ~ 09:28:43
IP: 141.0.**.***

„”Państwowy przedsiębiorca nie dba o zakład – bo on nie jest jego. Prywaciarz dba – bo jak nie ma zysku to ….””
Państwowe złe, a jak państwowe zlikwidowali to też źle to zdecyduj się czego chcesz.
Prywaciarz dba ale o swoją kieszeń,w państwowym jak był dobry gospodarz (zamki-befama-pbrol) to zarabiało się conajmniej średnią krajową+ premie i dodatki, a który prywaciarz da ci zarobić średnią krajową,albo tak żeby cię było stać jeździć lexsusem tak jak on??

WlkOko 06.03.2017 ~ 13:03:17
IP: 83.31.***.***

Nie powiedziałem że dobrze że „państwowe” zlikwidowali, Zlikwidowali bo było nierentowne: przeludnienie, zła organizacja pracy, brak inwestycji i nowoczesnych technologi niekompetentna załoga, brak poszukiwania rynku zbytu, tylko czekanie aż ktoś łaskawie coś kupi. Zamki sprzedawały wyroby do Jugosławii, a w zamian za to Jugosławia je kupowała.
Prywaciarz nie pozwoli na rozkradanie zakładu, i wynoszenie co lepsze bo „w domu się przyda” Proste.

Hans 06.03.2017 ~ 14:05:17
IP: 83.31.***.***

Greg – całkowicie socjalistyczne myślenie. Dobry gospodarz – nie było zysku a premia i dodatki dawali – z państwowej dotowanej kasy. Bardzo mądrze.
Tak już jest w kapitalizmie że ktoś ma lepiej drugi gorzej. inna kwestia że pracodawcy źle traktują pracowników nie dlatego że są prywaciarzami.
A źle traktują bo istnieje taki komunisty twór jak płaca minimalna. Bo pracodawca mógł by płacić więcej – ale po co skoro może płacić minimalną. A dwa to gospodarkę napędza konsument a nie przedsiębiorca.

r 06.03.2017 ~ 15:57:01
IP: 195.116.**.**

Z takim mysleniem jak wasze: balcerowicz, lewandowski i pseudo-liberały, rozwalili polską gospodarkę. Zaden zaklad wymieniony w mojej informacji nie był bankrutem. Tylko dzika prywatyzacja, którą forsowali ci zlodzieje i ich sprzymiezency doprowadziła do ich likwidacji, nikomu z miejscowych decydentów niezalezalo, aby pomóc w przekształceniach.
WIkOko- to prymitywne myslenie z czasów komuny. Zapytaj bylych pracownikow tych firm, jak prywatni pseudo-wlasciciele okradli ich z wkladów finasowych, z tzw. akcji pracowniczych, które wpłacali, aby ratować swoje zakłady.Np. prywatny duren sprzedal mleczarnię i mamy tam kolejny market.Dobrze, ze obecny rząd odbudowuje rodzimy przemysl, który poprzednie rządzące miernoty likwidowały na potęgę. I tyle w tej sprawie.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

W międzynarodowym gronie walczą o zwycięstwo. Możesz im pomóc

Tajemnicze i niezwykłe miejsce w naszych lasach [VIDEO]

Obejrzyjcie filmowe wspomnienie Święta Niepodległości w Lubaczowie

fotorelacje

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

Horyniec-Zdrój przyprószony śniegiem jest piękny [ZDJĘCIA]

Zima i świąteczne dekoracje w Lubaczowie – zobaczcie zdjęcia

Lubaczów: Malarstwo i rysunek Macieja Kłosa w Miejskim Domu Kultury

Lubaczów: Zderzenie trzech aut na ul. Kościuszki [ZDJĘCIA]

X