Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód [RELACJA]

9

W czwartek (02.02) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się konferencja gospodarcza „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód”, której organizatorem było miasto Lubaczów. Spotkanie było okazją do promocji oferty inwestycyjnej Lubaczowa i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorcami.

Fot. Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas konferencji w Lubaczowie.

Czwartkowa konferencja była kolejnym etapem działań władz miejskich w kierunku gospodarczego rozwoju miasta. Wcześniej, dzięki środkom unijnym na zapleczu ul. Technicznej powstał Park Przemysłowy Lubaczów przeznaczony dla działalności wytwórczo-przemysłowej. To w pełni uzbrojony teren inwestycyjny o powierzchni 23,75 ha, włączony końcem 2016 roku do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Jednym z celów organizacji konferencji była właśnie promocja tych terenów.

Spotkanie, ku zaskoczeniu większości obecnych, rozpoczęło się od efektownego pokazu świetlnego. Później przyszedł czas na oficjalne otwarcie konferencji przez burmistrza Krzysztofa Szpyta, który obecny czas nazwał dla Lubaczowa przełomowym, nawiązując do przemian początku lat dziewięćdziesiątych. Wspomniał także o działaniach ostatnich lat – powstaniu przejścia granicznego w Budomierzu, budowie autostrady A4 i Parku Przemysłowego Lubaczów, które mają być naszym atutem na przyszłość. Podziękował w tym miejscu także za wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw. Słowa uznania skierował m.in. do obecnych na sali – poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz i marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla. Ci, nie pozostali dłużni i równie pozytywnie wypowiadali się o współpracy z samorządami powiatu lubaczowskiego.

– Od kilku lat samorządowcy w powiatu lubaczowskiego zmienili podejście do wielu rzeczy. Powstał Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska”, który w sposób nowy spojrzał na sprawy gospodarcze, promocyjne i tę inicjatywę warto wspierać. Samorząd Województwa to dostrzega, dlatego dalej chcemy inwestować na ziemi lubaczowskiej – mówił marszałek Władysław Ortyl, nawiązując do dotychczasowych działań na rzecz rozwoju i promocji Lubaczowa i podkarpackiej części Roztocza.

Jako, że konferencja skierowana była m.in. do przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Lubaczowie, ludzi biznesu z Polski i Ukrainy i samorządów, to główną jej częścią były prelekcje dotyczące biznesu i przedsiębiorczości. Wśród występujących był m.in. Adam Hamryszczak – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju, który mówił m.in. o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ułatwieniach dla przedsiębiorców. Kolejne prelekcje były bardziej szczegółowe, a dotyczyły m.in. współpracy samorządów z instytucjami otoczenia biznesu, czy też promocji parków przemysłowych w Polsce i na Ukrainie.

Galeria zdjęć.

9 komentarze

 1. To spotkanie to „pic na wodę”. Gdzie przez te lata byli miejscy , powiatowi i gminni decydenci, gdy likwidowano: mleczarnię, masarnię, zamki, befamę,pbrol, szpulki, telekomunikację, dworzec pks, siarkę w Baszni oraz instytucje administracyjne. Gęby pełne frazesów i wielka lipa.

 2. Pnie „r”
  Mleczarnia, masarnia, pbrol befama, UPADŁY bo były państwowe – bolsze – czyli niczyje. Jak coś jest niczyje to będzie rozkradane. Państwowy przedsiębiorca nie dba o zakład – bo on nie jest jego. Prywaciarz dba – bo jak nie ma zysku to nie ma firmy. Proste. Tym się właśnie różni socjalizm od kapitalizmu.

  • „”Państwowy przedsiębiorca nie dba o zakład – bo on nie jest jego. Prywaciarz dba – bo jak nie ma zysku to ….””
   Państwowe złe, a jak państwowe zlikwidowali to też źle to zdecyduj się czego chcesz.
   Prywaciarz dba ale o swoją kieszeń,w państwowym jak był dobry gospodarz (zamki-befama-pbrol) to zarabiało się conajmniej średnią krajową+ premie i dodatki, a który prywaciarz da ci zarobić średnią krajową,albo tak żeby cię było stać jeździć lexsusem tak jak on??

 3. Nie powiedziałem że dobrze że „państwowe” zlikwidowali, Zlikwidowali bo było nierentowne: przeludnienie, zła organizacja pracy, brak inwestycji i nowoczesnych technologi niekompetentna załoga, brak poszukiwania rynku zbytu, tylko czekanie aż ktoś łaskawie coś kupi. Zamki sprzedawały wyroby do Jugosławii, a w zamian za to Jugosławia je kupowała.
  Prywaciarz nie pozwoli na rozkradanie zakładu, i wynoszenie co lepsze bo „w domu się przyda” Proste.

 4. Greg – całkowicie socjalistyczne myślenie. Dobry gospodarz – nie było zysku a premia i dodatki dawali – z państwowej dotowanej kasy. Bardzo mądrze.
  Tak już jest w kapitalizmie że ktoś ma lepiej drugi gorzej. inna kwestia że pracodawcy źle traktują pracowników nie dlatego że są prywaciarzami.
  A źle traktują bo istnieje taki komunisty twór jak płaca minimalna. Bo pracodawca mógł by płacić więcej – ale po co skoro może płacić minimalną. A dwa to gospodarkę napędza konsument a nie przedsiębiorca.

 5. Z takim mysleniem jak wasze: balcerowicz, lewandowski i pseudo-liberały, rozwalili polską gospodarkę. Zaden zaklad wymieniony w mojej informacji nie był bankrutem. Tylko dzika prywatyzacja, którą forsowali ci zlodzieje i ich sprzymiezency doprowadziła do ich likwidacji, nikomu z miejscowych decydentów niezalezalo, aby pomóc w przekształceniach.
  WIkOko- to prymitywne myslenie z czasów komuny. Zapytaj bylych pracownikow tych firm, jak prywatni pseudo-wlasciciele okradli ich z wkladów finasowych, z tzw. akcji pracowniczych, które wpłacali, aby ratować swoje zakłady.Np. prywatny duren sprzedal mleczarnię i mamy tam kolejny market.Dobrze, ze obecny rząd odbudowuje rodzimy przemysl, który poprzednie rządzące miernoty likwidowały na potęgę. I tyle w tej sprawie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here