Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem - już we wtorek (17.10) w mbp w lubaczowie.

Brama na Wschód – w czwartek konferencja gospodarcza w Lubaczowie

 · 27 lutego 2017 o 9:02 · 3 komentarze · czas czytania: 2 minutes

W Lubaczowie urzędnicy miejscy po raz drugi organizują konferencję gospodarczą. Omówienie kierunków rozwoju odbędzie się 2 marca w Miejskim Domu Kultury pod hasłem „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód”.

Fot. lubaczow.pl, arch.

O tym, że w Lubaczowie trwają przygotowania do konferencji pisaliśmy pod koniec stycznia. Informowaliśmy wówczas, że skierowana jest ona do przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Lubaczowie, ludzi biznesu z Polski i Ukrainy, samorządów, ale także dla przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z uczniami szkół z Lubaczowa. Teraz znamy program.

Spotkanie poprowadzi Krystyna Olesińska – Kierownik Wydziału PR Departamentu Informacji i Komunikacji PAIiIZ. Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00. Podzielona zostanie na dwie sesje. Podczas pierwszej Adam Hamryszczak – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju przedstawi „Plany rozwoju gospodarczego Polski, wspierania biznesu, zadania Polskiego Funduszu Rozwoju”. Następnie Monika Zdrojek – Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospododarczego PAIiIZ zaprezentuje jak wygląda „Współpraca PAIiIZ z Regionami”. Z kolei o uwarunkowaniach procesu inwestycyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej opowie Krzysztof Ślęzak – Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu. Podpowie także, jak wykorzystać dostępne ulgi. Jacek Piechota – Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej przybliży biznes ukraiński w Polsce analizując oczekiwania i perspektywy. Pierwszą część spotkania zakończy Ihor Nykołyn – Dyrektor Stowarzyszenia Parków Przemysłowych Ukrainy, który przedstawi perspektywy rozwoju sieci parków przemysłowych na Ukrainie i podpowie, jak inwestować u naszych wschodnich sąsiadów.

Drugą sesję rozpocznie Michał Rzucidło z Centrum Obsługi Inwestora Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego tłumacząc, jak tworzyć oferty inwestycyjne. Z kolei Mirosław Odziemczyk – Pełnomocnik Zarządu PAIiIZ wyjaśni standardy obsługi inwestorów w samorządzie z wykorzystaniem wzorcowego portalu internetowego. O tym, jak pracodawcy postrzegają rynek pracy, jakie są ich oczekiwania, zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje opowie Maciej Karasiński – Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Z ostatnią prezentacją wystąpi Paweł Głaz z Urzędu Miejskiego w Lubaczowie opowiadając o przygotowanych terenach inwestycyjnych w mieście. Osoby zainteresowane będą mogły wybrać się na wizytę studyjną do Parku Przemysłowego Lubaczów.

– Mamy nadzieję, że nasza konferencja będzie dla uczestników źródłem aktualnej wiedzy o planach rozwoju gospodarczego Polski, o uwarunkowaniach i możliwościach inwestowania, o perspektywach dla biznesu ukraińskiego w Polsce i polskiego na Ukrainie – zachęcają do uczestnictwa organizatorzy.

Patronat nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Patronatu medialnego udzieliły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Zamość, TVP3 Rzeszów, Elubaczow.com, Życie Podkarpackie, Lubaczów.pl – informator miejski.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Jest koncesja na wydobycie siarki w Baszni – rusza budowa kopalni
Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód [RELACJA]
Trwają przygotowania do konferencji „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód”

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (3)
Marcin 01.03.2017 ~ 09:13:38
IP: 91.240.***.*

Kolejna konferencja bez znaczących efektów. Ja jak robie konferencje to przynajmniej zarobię dla firmy konkretne pieniądze przez podpisane kontrakty a tu skończy się na planach i obietnicach hahha. Tak tylko aby było widać ze coś chcą robić bo zbliżają się wybory.

Marcin 01.03.2017 ~ 09:13:41
IP: 91.240.***.*

Kolejna konferencja bez znaczących efektów. Ja jak robie konferencje to przynajmniej zarobię dla firmy konkretne pieniądze przez podpisane kontrakty a tu skończy się na planach i obietnicach hahha. Tak tylko aby było widać ze coś chcą robić bo zbliżają się wybory.

ja 01.03.2017 ~ 10:44:26
IP: 94.40.***.**

A co eu-geniuszu zrobiłeś dla swojego miasta? Pochwal się. Robią coś – źle, nie robią – jeszcze gorzej. Jakby nie było to ty jesteś przeciw, bo taka twoja natura. Jak sobie nie możesz przy okazji napchać kabzy to wszystko jest do d… co nie?

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Ogólnopolskie Święto Myśliwych

TVP Rzeszów: Szymon Ozimek z Oleszyc ma własne zdalne obserwatorium astronomiczne

Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

fotorelacje

Tłumy wiernych na „Różańcu do granic” [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy MDK

„Na dziedzińcu dziś Wesele!” w Zespole Placówek im. Jana Pawła II

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Sanoczanka Święte [FOTORELACJA]

Piłka nożna: MKS FA Lubaczów – Stal Rzeszów [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Polki wygrały towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy