W Kresowej Osadzie rozmawiano o rozwoju turystyki

0

W miniony piątek (24.06) do Kresowej Osady w Baszni Dolnej przyjechali uczestnicy II Transgranicznego Forum Turystyki Kulturowej, żeby rozmawiać w tematach związanych z obecnością galerii sztuki w ruchu turystycznym, wykorzystaniu infrastruktury kolejowej do tworzenia produktów turystycznych oraz budowaniu marki i pakietu usług transgranicznych wykorzystując postać Jana III Sobieskiego.

Fot. lubaczow.com.pl
Fot. lubaczow.com.pl

Konferencję otworzył Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, podkreślając rolę forum, jako miejsca wymiany doświadczeń i budowania nowych, lepszych rozwiązań w dziedzinie turystyki. Obecny na konferencji Wiceminister Sportu i Turystyki – Dawid Lasek mówił o interdyscyplinarności turystki, jako dziedziny, która mieści się w zakresie m.in. gospodarki, kultury, sportu, a co za tym idzie konieczności nowego spojrzenia na ten obszar. Wiceminister upatruje duże możliwości w tworzeniu „domu marek polskich”, jako silnego narzędzia integrującego, a jednocześnie promującego turystykę. Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Bartłomiej Walas podkreślił z kolei rolę popytu i budowania silnej marki w turystyce przy wykorzystaniu nowych technologii.

Panele dyskusyjne prowadzili Adam Gałczyński – Polskie Radio Rzeszów, dr Robert Petka- Gmina Olszanica, Konrad Pyzel – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here