W urzędzie marszałkowskim o sukcesie kampanii społecznej #szynobusem

5

Kampanie społeczne szynobusem.pl i kochamkolej.pl zachęcają mieszkańców Podkarpacia do korzystania z lokalnych połączeń kolejowych. O sukcesie obu akcji mówiono podczas konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek (14.10) w podkarpackim urzędzie marszałkowskim.

Fot. Monika Konopka, Biuro Prasowe UMWP
Fot. Monika Konopka, Biuro Prasowe UMWP

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, obie inicjatywy to „książkowy przykład akcji obywatelskich”. Jak powiedział Ortyl, samorząd „sam nie naprawi sytuacji w Przewozach Regionalnych”. – Cieszę się, że do pomocy włączyła się strona społeczna, a także samorządy lokalne – dodał.

Pomysłodawcy kampanii #szynobusem, która promuje kolejowe połączenie Jarosław – Horyniec-Zdrój, mówią, że akcje wsparło wielu lokalnych samorządowców.

– W kampanii staraliśmy się pokazywać to, co jest w tym szynobusowym połączeniu najlepsze, pozytywne. To, że jest tanio, bezpieczne, punktualnie. Chcieliśmy też, żeby ludzie docenili te walory turystyczne, które są na tej trasie. Na czas wakacji udało nam się wydłużyć trasę szynobusu do Zamościa, kursy odbywały się w każdy weekend. Pomogło nam to w promocji Roztocza – mówił Piotr Hulak, jeden z pomysłodawców kampanii #szynobusem.

Organizatorzy akcji przygotowali m.in. stronę internetową oraz spot, w którym ukazują zalety jazdy szynobusem, jak i atrakcje turystyczne w miejscowościach, które są na jego trasie np. w Lubaczowie czy Baszni.

Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis dodał, że linia Jarosław – Horyniec-Zdrój może stać się „osią napędową rozwoju całego powiatu lubaczowskiego”.

– Rozwój turystyki jest uzależniony od tej linii. Także kuracjusze, którzy przyjeżdżają do nas do sanatorium korzystają z tego połączenia. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom rentowność połączenia będzie wzrastać – powiedział Serkis.

Relacje z konferencji m.in. na stronach: onet.pl, rzeszow.gazeta.plradiovia.com.pl, podkarpackie.pl oraz mediach regionalnych.

Relacja Radia Rzeszów.

Relacja TVP Rzeszów.

Spot kampanii #szynobusem.

elubaczow.com, PAP


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. Walczmy o swoje i nie dajmy sobie zabierać żadnych instytucji użyteczności publicznej włącznie z komunikacją szynową i drogową. W ten sposób pewne kręgi ludzi chcą zniszczyć nasz powiat i zepchnąć go poza margines. Najlepszym przykładem jest brak dworca PKS i nic więcej nie muszę pisać !!!!

  2. Ekonomia mówi sama za siebie, przez ostatni rok patrze codziennie jak ten szynobus jedzie puściutki, ja wiem trzeba ratować co się da bo niedługo zostaniemy małą wsią emerytów i rencistów. Ale pomału pomału, jeśli samorządy mają dokładać po 20 tysiaków to co za biznes ???. Wiem i jeszcze raz pisze można ratować szynobus ale bez przesady. Mam pomysł przez okres wakacji powinien jeździć dawny „BAŁAJ” ale by była radocha i tym przyciągniecie ludzi koniec i basta.

  3. Krew człowieka zalewa jak czyta takie durnoty, jaki to sukces skoro szynobus jeździ pusty, cały czas pusty i jeszcze raz pusty i zgadzam się z przedmówcami. Po drugie, rozwój turystyki nie jest zależny od tej linii a od tego czy społeczeństwo stać na turystykę. Pytam też, jacy to lokalni samorządowcy wsparli tę akcję, dali jakiś grosz z własnej kiszeni? Otóż nie !!!!!!! Zmarnowali nasze podatników pieniądze i to tyle. I racje ma marszałek Ortyl by to dziadostwo znikło. Boże jeśli jesteś, to zachowaj ten kraj od takich durnot.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here