Samorządowcy z powiatu spotkali się by rozmawiać o promocji regionu

3

Samorządowcy z powiatu lubaczowskiego spotkali się w środę (11.03) w Lubaczowie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, by rozmawiać o promocji regionu w zakresie dziedzictwa kulturowego, historycznego i rozwoju turystyki.

fot. Lubaczów TV
fot. Lubaczów TV

Inicjatorem spotkania był Andrzej Nepelski – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, na którego zaproszenie w Lubaczowie pojawili się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – Michał Tabisz, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej oraz Wioletta Rejman z Departamentu Zarządzania RPO. W debacie uczestniczył także starosta lubaczowski Józef Michalik, radni powiatowi oraz włodarze wszystkich gmin wraz z przedstawicielami lokalnych jednostek odpowiedzialnych za promocję.

Podczas spotkania mówiono o walorach naszego powiatu i obiektach, którymi możemy się pochwalić. Wśród nich m.in. szereg zabytków architektury drewnianej, sakralnej, Zespół Cerkiewny w Radużu wpisany na listę UNESCO, Cerkiew w Nowym Bruśnie, gdzie obecnie trwają prace konserwatorskie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Cerkiew na Krupcu w Narolu, wszystkie atrakcje krajobrazowe Roztocza, szlak Linii Mołotowa, a także rewitalizowany Park Zdrojowy w Horyńcu, kąpielisko „Wędrowiec” w Cieszanowie, czy Kresową Osadę w Baszni Dolnej. Mówiono również o potrzebie wspierania imprez odbywających się na naszym terenie, takich jak np. Cieszanów Rock Festiwal, Oleszyce Rap Festiwal, szereg imprez folklorystycznych i kulinarnych. Podczas spotkania wspominano, że nasz region jest ciągle jeszcze „ziemią nieodkrytą”, która wymaga wsparcia i promocji.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zapowiedzieli chęć pomocy przy uzyskaniu środków na promocję powiatu, poprawę infrastruktury drogowej i turystycznej. Padły także konkretne deklaracje organizacji różnego rodzaju imprez kulturalnych. Pierwszymi z nich mają być: inauguracja wakacyjnego połączenia kolejowego, zorganizowanie w Urzędzie Marszałkowskim wystawy fotografii przedstawiającej dziedzictwo naszych rodzimych stron i promocja ścieżek rowerowych w gminie Cieszanów. Już 9 maja rozpoczną się Dni Otwarte Unii Europejskiej, a eksperci planują zorganizowanie pierwszego dnia imprezy w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Dostrzeżona została także narolska Cerkiew na Krupcu, gdzie odbywać się będą sztuki teatralne. Imprezy mają być wspierane kampaniami reklamowymi w regionalnych mediach.

Po spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego odwiedzili najciekawsze miejsca powiatu, aby osobiście zapoznać się z jego walorami i zaplanować dalsze działania promocyjne.

elubaczow.com, lubaczow.powiat.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

 1. Walory którymi nie możemy się pochwalić:
  -brak dobrego personelu w szpitalu
  -nie widać końca rekultywacji terenów posiarkowych w Baszni Górnej
  -permanentny brak zainteresowania ściągnięciem inwestora(ów) na ten teren
  -brak komunikacji na linii mieszkańcy-włodarze(m.in.targowisko)
  -brak zainteresowania zabytkowymi budowlami-cerkwie Wielkie Oczy,Płazów, Żmijowiska
  -inne

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here