Jeśli weekend to w Krakowie

0
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Kraków to doskonałe miejsce do spędzenie weekendu. To miasto tętniące życiem, z jednej strony eleganckie i przepełnione kulturą, z drugiej dające możliwość imprezowania do białego rana. Przyjeżdżając tutaj nie będziemy się nudzić.

Miasto przyjazne turystom

Kraków to miasto o bardzo bogatej historii, przepełnione perełkami kultury, to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. Jednak dla osób, które oprócz intensywnego zwiedzania mają ochotę na chwilę zapomnienia i relaksu krakowski rynek przygotował wiele rozrywek. Mnogośćrestauracji, pubów i dyskotek zadowoli nawet najbardziej wymagających imprezowiczów. Ogromną przewagą Krakowa jest przyjazna infrastruktura dla przyjezdnych. Osoby podróżujące publicznym transportem nie muszą martwić się o dojazd. Kraków ma bardzo dobrze połączenia z większością większych miast w Polsce. Możemy wybrać kolej lub transport autobusowy. Będąc na miejscu nie musimy obawiać się problemów z przemieszczaniem po mieście. Rozbudowana komunikacja miejska pozwoli nam w prosty sposób dotrzeć w każdy zakątek tego pięknego miasta. Osoby podróżujące samochodami mogą liczyć na hotele z parkingami.

Nocleg to żaden problem

Decydując się na weekend w Krakowie nie będziemy mieli problemów z noclegiem. Bardzo rozbudowana baza hotelowa to gwarancja znalezienia noclegu na wysokim poziomie w dobrej cenie. Szukając odpowiedniego noclegu w Krakowie postaw na dobrą lokalizację i wysoki standard oferowanych usług. Warto decydować się na sprawdzone rozwiązania, które są gwarancją udanego wypoczynku w miłej atmosferze. Pamiętajmy jednak, by pokoju szukać odpowiednio wcześniej, tylko tak będziemy mieli możliwość wybrania bardzo dobrej dla nas oferty. (cytat: http://www.bestwesternkrakow.pl/kontakt/ )

Zabytki czy imprezy?

Nasz pobyt w Krakowie może upłynąć na zwiedzaniu zabytków lub beztroskim imprezowaniu w lokalnych dyskotekach. Warto jednak urozmaicić swój pobyt, w dzień odwiedzać historyczne perełki, a wieczorami iść potańczyć do klubu. Jeśli mowa o zabytkach będąc w Krakowie nie można nie zobaczyć Zamku Królewskiego, Barbakanu, Sukiennic, ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim i oczywiście Smoka Wawelskiego. Nowa atrakcją w Krakowie jest możliwość zobaczenia Podziemi Rynku. Oczywiście to nie jedyne zabytki Krakowa, to miasta jest przepełnione kulturą i sztuką. Tylko od nas zależy jak będziemy chcieli spędzić weekend w tym miejsce. Możliwości jest wiele, warto wcześniej zaplanować nasz wyjazd i przemyśleć, które atrakcje chcemy zobaczyć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here