Trzy gminy z powiatu lubaczowskiego laureatami konkursu „Przyjazna Polska”

17

Gmina Lubaczów jest laureatem nagrody głównej I edycji programu certyfikowanego dla gmin „Przyjazna Polska” w kategorii „Kraina Turystyki i Przyrody”. W tej samej klasyfikacji certyfikat „Przyjazna Polska” otrzymała gmina Cieszanów, zaś miasto Lubaczów – w kategorii „Kraina Historii i Kultury”.

fot. gorakalwaria.pl
fot. gorakalwaria.pl

W miniony piątek (17.10) w Warszawie, w Salonie Recepcyjnym Hotelu Bristol odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano nagrody główne, wyróżnienia i certyfikaty „Przyjazna Polska”. Gminę Lubaczów reprezentowali Wiesław Kapel, wójt gminy oraz Roman Cozac, przewodniczący Rady Gminy Lubaczów, miasto Lubaczów – Adam Margraf, z-ca burmistrza, a gminę Cieszanów – Stanisława Chomyszyn, przewodnicząca Rady Miejskiej w Cieszanowie.

Gmina Lubaczów otrzymała nagrodę główną za atrakcyjne zasoby turystyczne, udostępnianie ich i dbanie o rozwój tego sektora. Certyfikat za tego typu działalność przypadł gminie Cieszanów. Z kolei certyfikację w kategorii „Kraina Historii i Kultury” otrzymała gmina miejska Lubaczów. Jest to dowód uznania samorządu, dla którego ludzie, historia i kultura stanowią podstawowe wartości i który chciałby podzielić się nimi ze społecznością lokalną, regionalną, krajową i międzynarodową.

W tegorocznej edycji wzięły udział 24 samorządy z całej Polski. Konkurs podzielony został na dziewięć kategorii certyfikacyjnych: „Dobre Miejsce Zamieszkania”, „Kraina Historii i Kultury”, „Certyfikowana Lokalizacja Biznesu”, „Kraina Turystyki i Przygody”, „Zielona Gmina”, „eGmina”, „Specjalistyczna Gmina Agro”, „Gmina z Tradycją” oraz „Kraina Zdrowia i Urody”. Galę poprowadziła aktorka Laura Łącz. Gościem Honorowym był wicepremier i minister gospodarki – Janusz Piechociński.

„Przyjazna Polska” to przedsięwzięcie, które narodziło się w wyniku chęci wskazania i wykorzystania potencjału polskich gmin oraz ich atrakcyjności. Jego celem jest zaprezentowanie wyróżniających samorządów, wypromowanie ich osiągnięć i możliwości oraz pokazanie, że spełniają wysokie kryteria profesjonalnego zarządzania, mają umiejętności tworzenia korzyści rozwojowych, a także charakteryzują się przedsiębiorczością i inicjatywą. Program „Przyjazna Polska” jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

I.H., www.przyjaznapolska.pl, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

17 komentarze

  1. 3936 zł brutto (w tym 23% VAT) – gminy o liczbie mieszkańców do 10.000,
    b) 4920 zł brutto (w tym 23% VAT) – gminy o liczbie mieszkańców od 10.001 do 20.000 po zatymjest tam 8 kategori z czegokażda ma tyle podkategori że wystarczy postawić np tablice z informacją turystyczną żeby spełniać wymogi

  2. Fajna zabawa dla paru cwaniaczków, którzy za pieniądze naiwnych wręczają kilku z nich „certyfikaty”. A co się stało z innym programem, za który my mieszkańcy Lubaczowa też zapłaciliśmy – u dołu strony miasta pojawiała się taka tandetna korona? Ilu jeszcze frajerów zapłaci za to, żeby banda wyłudzaczy przyznała im kolejne wyróżnienia?

  3. Hela i Anonim nie ma nic do powiedzenia tylko jak typowy zakompleksiony polaczek błędy wytyka. Jeszcze dopiszcie że błędnie napisano kapel małą literą bo wasze bystre oczy tego nie zauważyły. Istotą tematu są działania Wójta. Napiszcie coś na ten temat. W świadomym środowisku wszyscy wiedzą że człowiek jest pracoholikiem i nie ma to nic wspólnego z lansowaniem się na siłę jak to niektórzy potrafią.

  4. polonista ma rację. Pan Kapel wszystko wie co się dzieje w urzędzie przez niego zarządzanym, każdy ,,papier” zanim podpisze dokładnie przeczyta. Jak coś jest źle każe poprawić i mówi jak to ma być. Taki człowiek przydał by się w Lubaczowie.

  5. polonista – taki z ciebie polonista jak ze mnie król Bizancjum. Polaczek małą literą 😛 zaś wójt – dużą, fuj. Hela i Anonim to oni więc mają a nie – nie ma!
    Tak się składa, że nie możesz nikomu zabronić wytykania tak kardynalnych błędów, czyżbyś sam miał coś do ukrycia? Jakieś braki? Kompleksy? Widać gołym okiem 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here