Lubaczów: Prace przy przebudowie Rynku ruszyły pełną parą – zobacz zdjęcia!

28

Prace przy przebudowie miejskiego Rynku nabierają szybszego tempa. Cały teren budowy został szczelnie ogrodzony, a z alejek zniknęły już płytki chodnikowe. Poniżej aktualna galeria zdjęć z centrum naszego miasta.

Inwestycja pn. „Przebudowa Rynku – centrum historycznego układu urbanistycznego miasta Lubaczowa” realizowana jest w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, jako projekt „Lubaczów – Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa”. Całkowita wartość to prawie 1,5 mln euro z czego ok. połowy pochłoną prace w Lubaczowie. Wkład własny samorządu wyniesie ok 70 tys. euro. Projekt, oprócz przebudowy Rynku, zakłada także utworzenie w Lubaczowie Biura Informacji Turystycznej i organizację wspólnych imprez z ukraińskimi partnerami. W Jaworowie za unijne pieniądze również zmieniany będzie rynek, odnowiona zostanie scena letnia i Dom Narodowy.

Koszt inwestycji, którą realizuje firma Erbud  to prawie 3,3 miliona złotych. Termin wykonania to 30 kwietnia 2013 roku.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

28 komentarze

 1. czekam na komentarze typu ” [*] ” albo , „gdzie my teraz bedziemy pić ” . W koncu cywilizowany Lubaczów sie robi a przede wszystkim świetny pomysl aby zamontowac kamery – wiadomo kto bedzie odpowiadał za powywracane kosze itp 🙂

 2. Do bla — Baranie mieszkam na Słowackiego 32 lata i powiem Ci tyle ,że poza kilkoma matołami których na palcach jednej ręki można zliczyć ludzie są tu normalni! Tak jak wszędzie trafiają się czarne owce. Więc nie uogólniaj i nie bój się, bo jak mniemam strach przed tymi „gorylami” popycha Cię do takich komentarzy!

 3. na 13- 14 „praca wre” ;))))
  PS…. bardzo się ciesze, że przebudowują lubaczowski rynek, bardzo się ciesze że wycieli prawie wszystkie drzewa (zostało chyba z 5 kargulów) i ktoś ostro zarobił na drewnie, bardzo się ciesze, że zlikwidują prawie całą zieleń – trawniki i bardzo się ciesze, że ktoś ostro zarobi na układaniu ze 2 ha kostki brukowej…. w końcu jest kryzys i dzięki przebudowie Lubaczów zostanie od tego kryzysu uchroniony i stanie się miastem na europejskim poziomie 😉 … jakby nie było 3,3 mln zł piechotą nie chodzi…..
  Bardzo się ciesze że raz na rok zrobią impreze na tej kostce brukowej 😉 a w międzyczasie (czyli przez reszte roku 😉 będzie w tym miejscu betonowa pustynia – bo utrzymać zadbać o zieleń w Lubaczowie jest/było tak bardzo trudno…..
  (ps projekty widziałem)

 4. Bebe, wiem, że nie do mnie. Ale przyznaj, powiało grozą. „Pamiętaj, że Twoja praca zależy od kogoś.” No szok. Gdybym był przełożonym xxx, to bym go za takie zdanie wyp…. dyscyplinarnie, uzasadniając to szkodliwym działaniem na wizerunek pracodawcy.

 5. A może byś coś @Elu dodała do tej „merytorycznej i interesującej” dyskusji, zamiast się oburzać, że wogóle istnieje? Wybacz, ale jest mi obojętne, czy podoba Ci się jakość tej dyskusji, zawsze możesz zająć się czymś innym i nie zauważać takich, jak my.

 6. Praca zależy od kompetencji, dyscypliny i wydajności pracownika. Mówiąc, że praca zależy od „kogoś,” dajemy do zrozumienia, że wymienione wyżej czynniki są czymś podrzędnym w stosunku do władzy osoby nas zatrudniającej. Każdy inteligentny odczyta to jak coś w rodzaju groźby, próby zastraszenia itp.

  Moi pracownicy bardzo często wyrażają swoje niezadowolenie z moich wymagań. Mają do tego prawo i nigdy nawet przez myśl nie przeszło mi, żeby ich za coś takiego zwolnić. Czasami przyjmę ich uwagi za słuszne, w większości wypadków odrzucam będąc przekonanym o swojej racji. Fakt, zwolniłem ostatnio pracownika, ale jeżeli ktoś kradnie paliwo z samochodu służbowego, to nie zasługuje na pracę u mnie, bo to jest moje paliwo i nie obchodzi mnie, że on „sobie zaoszczędził.”

 7. OK, będziemy mieć nowy park czy tam rynek, a czy ktoś jest w stanie wskazać mi aktualny plan, czy też wizualizację tego co powstanie na miejscu aktualnego remontowanego skweru ?

  Jeżeli remont będzie prowadzony pod patronatem tej samej osoby która remontowała kamienicę w rynku i nadała jej piękny różowawy kolor, to możemy spodziewać się naprawdę efektownego centrum.

 8. uważny, gdzie Ty masz różową kamienicę w rynku? może jeszcze serduszka na niej są, co? miasta pomyliłeś? Wiecznie niezadowolony polaczek, któremu wszystko nie pasuje i wszystko sam by zrobił najlepiej. Trzeba było się dorobić, założyć firmę, wystartować w przetargu i wywalić rynek lepszy niż w stolicy, aaa co. No ale jak się ma dwie lewe rączki to się narzeka na innych. Mocny Polak w internecie.

 9. Jest takie przysłowie: De gustibus non est disputandum. Gdyby był brązowy to by powiedzieli, że sraczka etc. etc. Spuśćmy z tonu Panowie, rozpoznawanie kolorów zostawmy kobietom, one się na tym znają lepiej od nas.

 10. Podobno w okolicach studni stał drewniany ratusz. Ciekawe, co kryje się pod ziemią i dlaczego nie ma tam jeszcze archeologów. Coś zawsze można by tam ciekawego wykopać – przecież od dawna było to miejsce jarmarku 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here