Narol i Zwierzyniec nadal będą się promować za unijne pieniądze

0
fot. Tomasz Michalski

Współpraca gmin Narol (pow. lubaczowski) i Zwierzyniec (pow. zamojski, woj. lubelskie) przy rozwoju i promocji  turystyki oraz nowych inicjatyw kulturalnych na obszarze Roztocza doskonale się sprawdziła, dlatego też obydwa samorządy będą ją kontynuować. Pieniądze na działania, na jeszcze większą skalę niż dotychczas, samorządy dostaną z Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej.

W 2010 roku Narol i Zwierzyniec w ramach projektu „Zwierzyniec i Narol liderami rozwoju kultury i turystyki Roztocza” przygotowały m.in. specjalny serwis internetowy, film o Roztoczu, albumy, kalendarze i płyty oraz inne materiały promocyjne. Opracowały także strategie współpracy, marki i rozwoju turystyki. Materiały promowano m.in. podczas targów turystycznych m.in. w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Lublinie.

Teraz samorządy zamierzają zrealizować podobne przedsięwzięcia, ale na nieco większą skalę. Promocję rozszerzą m.in. o kampanię telewizyjną. Szacuje się, że projekt pod nazwą „Zwierzyniec i Narol liderami rozwoju kultury i turystyki Roztocza” będzie kosztować ponad 525 tysięcy złotych. Aż 90 procent tej kwoty samorządy sfinansują ze środków Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej, natomiast resztę pokryją z własnych budżetów. Gminy wydadzą na ten cel zaledwie po około 26 tysięcy złotych.

– Umowa o przekazaniu unijnego dofinansowania ma być podpisana jeszcze w tym roku. Na początku przyszłego, Narol jako lider projektu, powinien ogłosić pierwsze przetargi, a wszystkie pomysły mają być zrealizowane do końca 2012 roku – informuje Robert Pinkowicz, odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych w narolskim Ratuszu.

ROZTOCZE W OBIEKTYWIE – FOT. TOMASZ MICHALSKI


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here