Lokalne Grupy Działania wypromoują Roztocze za uniejne pieniądze!

10
LGD Roztocze

LGD Roztocze Tomaszowskie i LGD Serce Roztocza rozpoczynają realizację projektu współpracy pod nazwą „Zapraszamy na Roztocze!”. Celem projektu jest promocja regionu oraz integracja pomiędzy grupami działania i branżą turystyczną. Partnerami projektu są Lokalna Grupa Działania Roztocze Tomaszowskie obejmująca swoją działalnością 6 gmin powiatu tomaszowskiego oraz Lokalna Grupa Działania Serce Roztocza działająca w powiecie lubaczowskim (Cieszanów, Horyniec-Zdrój i Narol). Podpisanie umowy z samorządem województwa lubelskiego na realizację projektu nastąpiło 30 grudnia 2010 roku.

W ramach projektu przewidziano szereg działań. Pierwszym z nich będzie przygotowanie i wydanie informatora turystycznego o Roztoczu na 2011 rok, prezentującego walory przyrodnicze i kulturowe regionu. Informator zwierać będzie również praktyczne i aktualne informacje o ofercie noclegowej, gastronomicznej i kulturalnej w bieżącym roku. Planowany nakład informatora to 30 tys sztuk. Kolejne działanie polegać będzie na instalacji 18 zestawów tablic informacyjnych, zawierających opisy i mapy atrakcji turystycznych partnerskich grup działania. Zestawy znajdą się w każdej gminie objętej projektem w miejscach najbardziej uczęszczanych przez turystów. W kwietniu partnerzy wezmą udział w Krakowskim Salonie Turystycznym, targach na których we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną i lokalnymi przedsiębiorcami zaprezentują region Roztocza mieszkańcom Małopolski. Na zakończenie realizacji projektu zorganizowana zostanie konferencja podsumowująca jego rezultaty.

Wartość projektu partnerskiego wynosi 177 tys zł. Zostanie on sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Źródło: Inf. własna, LGD Roztocze Tomaszowskie, LGD Serce RoztoczaBądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

10 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here