Fot. zsphoryniec.pl

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju odbył się coroczny Tydzień Profilaktyki, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w świecie Internetu oraz edukacja uczniów na temat konsekwencji niewłaściwego wykorzystania sieci. Zajęcia prowadzone były według ustalonego harmonogramu, który obejmował różnorodne tematy dotyczące cyberprzemocy, bezpieczeństwa online oraz interwencji kryzysowej.

Wiodącym tematem spotkań była właśnie problematyka związana z Internetem i jego wpływem na życie codzienne, a także na rozwój młodych ludzi. Dzięki lekcjom przeprowadzonym przez pedagogów, uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat prawnych aspektów zachowania ryzykownego w internecie, cyberprzemocy, a także porozmawiać na temat dbania o równowagę między życiem online a offline.

W trakcie spotkań nie zabrakło również praktycznych wskazówek i scenariuszy interwencji kryzysowej, co pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć, jak reagować w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych.

Warto podkreślić, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, co świadczy o potrzebie rozmowy na temat bezpieczeństwa w sieci.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here