Za 3,5 miliona złotych w Horyńcu-Zdroju została wyremontowana Szkoła Podstawowa. Tuż po feriach uczniowie wejdą do nowych, estetycznych klas. O tym jakie efekty przyniosły prace, możemy przekonać się oglądając materiał filmowy reporterów TVP3 Rzeszów oraz galerię zdjęć.

Ekipy remontowe kończą już porządkowanie klasy po remontach. Każdą wykonali w innym stylu, tematycznie do odbywających się tu lekcji. W salach wymieniono wszystko, stały się jasne, estetyczne, mają zachęcać do nauki i dawać poczucie przyjaznej przestrzeni. Rodzice, radni, władze gminy wszyscy byli zgodni, by wreszcie pożegnać stare wnętrza. Nowa jest biblioteka, stołówka i wszystkie gabinety specjalistyczne dla uczniów wymagających wsparcia. Zadbano również o klatki schodowe, które z ciemnych i szarych zamieniły się w kolorowe. Wykonawcy robót włożyli w to ogrom pracy.

Obejrzycie materiał filmowy TVP3 Rzeszów.

Remont szkoły to jedna z wielu inwestycji w gminie Horyniec-Zdrój, która uzyskała dofinansowanie w ramach programu rządowego Polski Ład.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

 1. Pięknie, ale te grafiki na ścianach bezmyślnie rozmieszczone.
  Kto wpadł na pomysł aby na ścianę dawać niemal całą, ale jednak nie całą, tablice Mendelejewa ? Kuriozalne!!!, szczególnie , ze było miejsce.
  Piramida żywieniowa w stołówce jest nieaktualna !! powinna mieć walory edukacyjne a nie tylko losowy obrazek z internetu.
  Kolejna rzecz to grafika chłopca siedzącego z lisem, patrzą w oddali na opadająca kometę , a co mamy tutaj? W miejscu komety kratka wentylacyjna. (mam nadzieję, ze chociaż legalnie pozyskana ta grafika )
  To nie chodzi o to , że się czepiam , ale zrobienie tego z głową kosztuje tyle samo.

 2. Osłony na grzejniki są nieprawidłowe mają zbyt duże otwory przepis w tej sprawie wg ustawy ”
  Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1225) ”
  Brzmi: § 302. punkt 3
  cyt ” W pomieszczeniu przeznaczonym na zbiorowy pobyt dzieci oraz osób niepełnosprawnych na grzejnikach centralnego ogrzewania należy umieszczać osłony, ochraniające od bezpośredniego kontaktu z elementem grzejnym.”
  Osłona może i powinna mieć cechy dekoracyjne ale jak mówi przepis ma chronić przed bezpośrednim kontaktem. Tu nie chroni , otwory są na tyle duże , ze jest swobodny dostęp. Głowę można wsadzić a co dopiero rękę

 3. Ojej tylko sie nie popłacz – zgłoś najlepiej do inspektora nadzoru budowlanego to będziesz mógł spać spokojnie, albo nie-najlepiej zdjąć te osłony niech gołe kaloryfery zostaną – będzie bezpieczniej, jak przez ostatnie 60 lat ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here