W piątek (15.03) w Horyńcu-Zdroju miała miejsce wyjątkowa uroczystość – oficjalne otwarcie wyremontowanej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Radości nie kryli zarówno podopieczni i pracownicy placówki, jak i zaproszeni goście.

Wśród licznie zaproszonych gości pojawiły się m.in. parlamentarzystki – Anna Schmidt i Teresa Pamuła oraz przedstawiciele samorządu, licznych instytucji oświatowych i publicznych, projektanci i wykonawcy inwestycji, uczniowie i ich rodzice. W rolach gospodarzy wystąpili natomiast Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz Dyrektor Dorota Rachwalik.

Atmosfera podczas otwarcia była wyjątkowa. W czasie wystąpień kilka razy podkreślano wagę rządowych projektów i środków, dzięki którym ta inwestycja była możliwa do przeprowadzenia. Wielokrotnie składano także podziękowania i gratulacje osobom zaangażowanym w realizację projektu.

Po pierwszej części uroczystości, w trakcie której przecięto wstęgę, goście odwiedzający placówkę mieli okazję obejrzeć szkolne korytarze i sale. Tam uczniowie prezentowali tematyczne projekty i prace, a na hali sportowej odbyły się występy artystyczne, które dodały uroczystości koloru i radości.

Remont Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju stanowi jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych przez samorząd gminy Horyniec-Zdrój w ostatnich latach. Całkowity koszt remontu sięgnął niemal 3,4 miliona złotych, co pokazuje zaangażowanie lokalnych władz w rozwój infrastruktury edukacyjnej.

W tym roku planowany jest kolejny etap modernizacji, który obejmie m.in. wymianę okien w przedszkolu, nowe wyposażenie klas oraz remont zaplecza szatniowego przy małej sali gimnastycznej. To kolejny krok w kierunku zapewnienia uczniom nowoczesnych i przyjaznych warunków nauki oraz rozwoju – zapowiada Wójt Robert Sekis.

Otwarcie wyremontowanej Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju to wyjątkowy moment dla lokalnej społeczności, który będzie pamiętany na długo jako przejaw troski o edukację i rozwój młodych pokoleń.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here