Robotyczne aktywności w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju

0

Szkolna Podstawówka im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju od lat stawia na rozwijanie umiejętności uczniów w obszarze robotyki i programowania. Innowacyjne zajęcia otwierają przed uczniami nowe horyzonty, kształtując ich umiejętności techniczne i kreatywność.

Zaczynamy od drugiej klasy: Podstawy programowania na wyciągnięcie ręki

Już w klasie drugiej uczniowie szkoły mają szansę zetknąć się z fascynującym światem programowania. Korzystając z różnorodnych aplikacji na komputerze i tablecie, dzieci rozwijają podstawowe umiejętności związane z kodowaniem. To pierwsze kroki w świecie technologii, które przygotowują ich do bardziej zaawansowanych wyzwań w kolejnych latach.

„Photon” – Robot, który uczy programowania:

Jednym z kluczowych narzędzi nauczania programowania jest robot „Photon”. Dzięki niemu uczniowie z zainteresowaniem zdobywają umiejętności programowania trasy, emitowania dźwięków, manipulowania kolorami oraz korzystania z różnorodnych czujników, takich jak dźwięk, dotyk, odległość czy oświetlenie. To praktyczne doświadczenie, które wprowadza ich w świat programowania w sposób atrakcyjny i zrozumiały.

Lego Mindstorms Education EV3: Zaawansowane wyzwania dla uczniów klas starszych

Uczniowie klas starszych mają natomiast okazję pracować z zaawansowanymi zestawami do budowy robotów „Lego Mindstorms Education EV3”. Duże zestawy Lego pozwalają na tworzenie niemal nieograniczonych kształtów i funkcji, co rozwija kreatywność uczestników zajęć. Programowanie silników i czujników staje się codziennością, a zadania, jakie stawiane są przed uczniami, są coraz bardziej wymagające, rozwijając ich umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Twórcze podejście do robotyki: Nagrywanie filmów jako element zajęć

Ciekawym elementem zajęć z robotyki i programowania w szkole jest także twórcze podejście do dokumentowania pracy. Uczniowie nagrywają, edytują i montują krótkie filmiki, ilustrujące ich dokonania na zajęciach. To nie tylko doskonały sposób na zaprezentowanie efektów swojej pracy, ale także doskonałe narzędzie do rozwijania umiejętności medialnych.

Oto próbka umiejętności uczniów z Horyńca-Zdroju:

Po feriach zajęcia w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju będą prowadzone w wyremontowanych i nowoczesnych wnętrzach. To za sprawą dobiegającej końca inwestycji:


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here