Utwory poetyckie, inspirowane pięknem przyrody i klimatem Parków Krajobrazowych „Lasy Janowskie”, „Południoworoztoczańskiego” i „Puszczy Solskiej” były przedmiotem VIII edycji konkursu „Poeta przyrodniczy”. Znamy laureatów.

Konkurs organizowany co roku przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz osób dorosłych. Jego celem jest uwrażliwienie, zarówno piszącego, jak i czytającego, na piękno i wartość przyrody parków krajobrazowych. 

W trzech kategoriach wiekowych, twórcy w różnym wieku i doświadczeniu, przelali na papier swoje uczucia i obserwacje dotyczące otaczającej ich przyrody. Oto laureaci i wyróżnieni tegorocznej edycji:

KATEGORIA I (klasy IV-VI):

I MIEJSCE: Joanna Luchowska, Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej,
II MIEJSCE: Kamila Hałucha, Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju,
III MIEJSCE: Franciszek Gontarz, Szkoła Podstawowa w Narolu.

Wyróżnienia otrzymali: Milena Bąk (Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju), Michał Kierepka (Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej), Krzysztof Mazur (Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej), Patryk Wargala (Szkoła Podstawowa w Jastkowicach).

KATEGORIA II (klasy VII-VIII):

I MIEJSCE: Julia Dąbecka, Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju,
II MIEJSCE: Antoni Iskra, Szkoła Podstawowa w Lipie,
III MIEJSCE: Natalia Zastawna, Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej.

Wyróżnienia otrzymali: Alicja Brzeziak (Szkoła Podstawowa w Dachnowie), Szymon Brzeziak (Szkoła Podstawowa w Dachnowie), Szymon Kudyba (Ruda Różaniecka).

Natomiast w kategorii dla dorosłych wyróżniono Panią Dorotę Ludwiczuk z Horyńca-Zdroju.

Konkurs „Poeta przyrodniczy” nie tylko promuje kreatywność, ale także skupia uwagę na potrzebie ochrony środowiska i naturalnego piękna, które otacza nas na co dzień. Wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy niezwykłego talentu i wrażliwości na piękno przyrody.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here