Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie oraz Stowarzyszenie Salon Literacki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Cieszanowie ogłaszają Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Bez-KRESY”. Wiersze nadsyłać można do 15 marca.

Konkurs stanowi doskonałą okazję dla wszystkich twórców poezji do podzielenia się swoimi dziełami oraz odkrycia nowych talentów. Skierowany jest on do autorów, zarówno przed debiutem, jak i po debiucie, pod warunkiem posiadania maksymalnie dwóch książek poetyckich z numerem ISBN.

Chcąc wziąć udział w konkursie, należy przesłać do organizatorów zestaw konkursowy składający się z trzech niepublikowanych ani nienagradzanych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem). Tematyka utworów jest dowolna, jednak mile widziane będą teksty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego.

O rozstrzygnięciu konkursu zadecyduje jury powołane przez organizatora. Wyróżnione zostaną najbardziej wartościowe prace, które otrzymają nagrody pieniężne. Dodatkowo, jury przyzna nagrodę specjalną za wiersz związany z tematyką polskich Kresów i pogranicza wschodniego. Nagrody finansowane będą przez Urząd Miasta i Gminy w Cieszanowie. Rozstrzygnięcie konkursu oraz gala wręczenia nagród odbędą się w maju lub czerwcu 2024 roku.

Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są pod linkiem: mbp.cieszanow.pl.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here