Po raz trzynasty będzie można powalczyć o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie miłośnicy języka polskiego zmierzą się z dyktandem. Tegoroczna edycja imprezy planowana jest na 26 października (czwartek) i ma pewne nowości.

Po raz pierwszy w historii dyktando zostanie podzielone na trzy kategorie wiekowe, aby dać szansę udziału różnym grupom wiekowym. To szansa nie tylko dla młodzieży szkolnej, ale także dla dorosłych i seniorów, aby przetestować swoje umiejętności i sprawdzić, czy nadal pamiętają zasady ortografii. Ta inicjatywa promuje poprawną polszczyznę oraz rozwija umiejętność pisania bez błędów. Zawody mają na celu nie tylko zabawę, ale także edukację.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 października. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ poza możliwością sprawdzenia swojej ortografii na tle innych mieszkańców powiatu, czekają także ciekawe nagrody. Mistrz Ortografii w każdej z trzech kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. Dodatkowo, organizatorzy zapowiadają nagrody dla wicemistrzów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w kategorii do 25 lat tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022 otrzymała Magdalena Huk, a w kategorii powyżej 25 lat tytuł zdobyła Karolina Woźna.

Dyktando organizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, działające przy Liceum Ogólnokształcącym. Burmistrz Krzysztof Szpyt oraz Starosta Zenon Swatek objęli patronat honorowy nad wydarzeniem.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here