W środę (26.10.) poznaliśmy Mistrzów Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022. Dyktando w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie zorganizowano już po raz dwunasty.

Rywalizacja podzielona została na dwie kategorie wiekowe – dzieci i młodzież do lat 25 oraz uczestnicy powyżej 25 lat. Do zmagań ortograficznych zgłosiło się 36 osób – 24 w pierwszej a tych kategorii oraz 12 w drugiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli: Barbara Ciechanowska – przewodnicząca jury, a także Barbara Bednarczyk, Aleksandra Kozłowska, Ewa Żuk, nauczyciele LO w Lubaczowie oraz Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie – członkinie jury.

W kategorii do 25 lat tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022 otrzymała Magdalena Huk, tytuł I Wicemistrza – Filip Mazurkiewicz, zaś II Wicemistrza – Anita Kudła. Z kolei w kategorii powyżej 25 lat tytuł zdobyła Karolina Woźna, I Wicemistrza – Wioleta Kociołek, II Wicemistrza Rafał Maciejko.

Nagrodami w obu kategoriach były nagrody pieniężne ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Mistrzowie Ortografii otrzymali po 400 zł, I Wicemistrzowie Ortografii otrzymali po 300 zł, II Wicemistrzowie – po 200 zł. Każdy z laureatów konkursu otrzymał również nagrody rzeczowe – pamiątkową statuetkę i monografię autorstwa Zygmunta Kubraka pt. „Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie w latach 1948-2018”, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.

Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że dyktando było ciekawe, ale trudne – zawierające wiele pułapek i podchwytliwych słówek. Już sam jego tytuł sprawił piszący sporo kłopotu. Napisanie tekstu zajęło ok. 30 minut. Dyktando w bibliotece zorganizowano po raz dwunasty. W tym roku rywalizacja odbyła się w ramach zadania w zakresie edukacji, oświaty i wychowania dofinansowanego z budżetu Powiatu Lubaczowskiego – podsumowuje MBP w Lubaczowie.

Dyktando zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego oraz Krzysztof Szpyt – Burmistrz Miasta Lubaczowa.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here