W niedzielę (17.09) uczestnicy VI Leśnego Biegu do Źródeł przekroczyli linię mety. Za nami kolejna edycja imprezy sportowej w Nowinach Horynieckich.

W sumie w zawodach wzięło udział 90 uczestników. Trasa jaką pokonali biegacze liczyła 12 km. Jako pierwszy linię mety przekroczył Krzysztof Jaworski (41:10.67). Zaraz za nim pojawił się Tomasz Smoliniec (44:48.45), a później Henryk Sawiński (45:46.57). Z kolei w kategorii Marsz Nordic Walking 5-cio kilometrową trasę najszybciej pokonała Małgorzata Kubiszyn (37:19.14). Na drugim miejscu na podium stanął Jerzy Żmuda (39:01.80), a na trzecim Jan Słowik (39:46.53). Szczegółowe wyniki znajdują się pod adresem: https://dostartu.pl/.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem był Klub Nordic Walking SPRING Horyniec-Zdrój, a współorganizatorami Nadleśnictwo Lubaczów i Gmina Horyniec-Zdrój.