Po dwóch latach przerwy powraca Leśny Bieg do Źródeł w Nowinach Horynieckich. Uczestnicy 18 września rywalizować będą w biegu i marszu Nordic Walking. Ponadto ruszy Rajd Rodzinny.

Organizatorzy zachęcają do zapisów i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach. W zawodach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Uczestnicy będą mieć do pokonania trasę liczącą 10 km. Wieść ona będzie po malowniczych terenach leśnych Gminy Horyniec-Zdrój. Start i meta zlokalizowane będą w Nowinach Horynieckich na placu przy Chacie Pielgrzyma. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zawodach biegowych i marszu Nordic Walking powinny do 1 września wypełnić formularz na stronie https://timekeeper.pl/ i uiścić opłatę startową. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

W ramach Leśnego Biegu do Źródeł odbędzie się także Rajd Rodzinny. Uczestnicy przejdą malowniczymi terenami trasę 4 km.

– Jeżeli nie masz ochoty na rywalizację sportową na dystansie ok. 10 km, to rajd będzie idealnym sposobem spędzania niedzielnego popołudnia – zachęcają do udziału organizatorzy.

W Rajdzie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Trasa wybrana została tak, by była atrakcyjna zarówno dla dorosłych, ale również, by dzieci również mogły ją pokonać. Przebiegać ona będzie przez las bukowy z pięknymi wąwozami. Po drodze uczestnicy zwiedzą kapliczkę Matki Bożej z cudownymi źródłami, kapliczkę św. Jana Nepomucena i cmentarz z okresu pierwszej wojny światowej. Ponadto każdy otrzyma pakiet startowy i medal na mecie.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here