Dzięki środkom przekazanym przez Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) wyremontowano poddasze internatu Zespołu Szkół w Lubaczowie. Dziś (12.07) oficjalnie pokazano efekty prac.

Nieużytkowane poddasze internatu Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie o powierzchni ok. 1100 m2 zostało adoptowane na potrzeby mieszkalne. Remont o wartości ok. 2 mln zł został w całości sfinansowany przez Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). Teraz z pomieszczeń, w razie potrzeby, będą mogli korzystać uchodźcy z Ukrainy. Zamieszkiwać tu będą mogli także uczniowie szkół średnich z naszego powiatu, czy też uczestnicy obozów integracyjnych, sportowych czy językowych. Prace zrealizowała firma Master Stanisław Cygan z Krowicy Samej.

Tak wyglądało poddasze przed adpatacją.

UNHCR sfinansował także podobne prace w Wólce Krowickiej w gminie Lubaczów oraz dofinansował remont mieszkania w bloku przyszpitalnym, z którego korzystać pracująca w lubaczowskiej lecznicy lekarka z Ukrainy.

Dzisiejsze spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, dyrektor ZS Andrzej Nepelski oraz przedstawiciele Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) i fundacji CORE, było okazją nie tylko do zaprezentowania efektów przeprowadzonych prac, ale również do złożenia podziękowań za współpracę i zaangażowanie.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here