Po raz 14-ty samorządowcy zawierzą swoje Małe Ojczyzny Matce Bożej Łaskawej. 7 maja o godz. 12:00 odbędą oni Pielgrzymkę do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie.
Od wielu lat, 7 maja do Lubaczowa pielgrzymują samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny, by oddać pod opiekę Matki Bożej mieszkańców oraz sprawy lokalne. W tym roku dołączą do nich włodarze z województwa lwowskiego.
Program tegorocznych uroczystości tradycyjnie otwiera msza święta koncelebrowana. Odprawiona ona zostanie w lubaczowskiej konkatedrze w intencji samorządowców. Uczestnicy prosić będą również o pokój na Ukrainie. Modlitwie przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik Biskup Senior Archidiecezji Przemyskiej. W czasie Liturgii Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, odczyta akt zawierzenia Małych Ojczyzn. Następnie odbędzie się procesja eucharystyczna z feretronem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej i złożone zostaną wiązanki kwiatów na grobie ks. Kard. Władysława Rubina, bpa Jana Nowickiego i bpa Mariana Rechowicza.
Pielgrzymka samorządowców zakończy się wspólnym zwiedzaniem Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej znajdującym się w podziemiach Konkatedry.

PZ, elubaczow.com
Śledź nas w Google News
Obserwuj elubaczow.comBądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!




![Samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny pielgrzymowali do Lubaczowa [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/05/495443551_1121870696641722_2571353090473408682_n-218x150.jpg)

![XV Pielgrzymka Samorządowców do lubaczowskiej Konkatedry [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2024/05/438174130_852282673600527_7655096269999047586_n-218x150.jpg)
