W Lubaczowie, 7 maja odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych, która od lat gromadzi samorządowców z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Tegoroczna edycja ma szczególny charakter, ponieważ połączona została z jubileuszem 50-lecia intronizacji obrazu Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej.

Jednym z głównych wydarzeń uroczystości będzie spotkanie z ks. Kardynałem Gerhardem Ludwikiem Millerem, byłym Prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Konferencja z udziałem Księdza Kardynała odbędzie się w Miejskim Domu Kultury o godzinie 14.00. Następnie, o godzinie 16.30 w Konkatedrze zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o godzinie 17.00 rozpocznie się msza święta koncelebrowana przez Jego Eminencję Księdza Kardynała.

Podczas modlitwy odbędzie się akt zawierzenia Matce Bożej Małych Ojczyzn, co jest szczególnie ważne dla samorządowców, którzy pełnią odpowiedzialne funkcje na terenie swoich regionów. Uroczystość będzie okazją do skupienia i wzmożonej modlitwy w intencji lokalnych społeczności.

Pamiątką tegorocznego odpustu będzie obraz błogosławionego ks. Michała Sopoćki autorstwa artysty malarza – Janusza Szpyta.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here