Samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny kolejny raz przybędą do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Znamy program uroczystości.
Wydarzenie, w którym uczestniczą samorządowcy z całego województwa podkarpackiego i lubelskiego dotychczas odbyło się piętnastokrotnie. Przybyli goście modlą się przed obrazem z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, przed którym Król Jan Kazimierz w 1656 roku obrał Maryję za Królową Korony Polskiej.
Wydarzenie jest połączone z uroczystościami odpustowymi ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej. W ramach uroczystości przygotowywany jest akt zawierzenia „małych ojczyzn” Matce Bożej, powierzając jej opiece sprawy samorządów i ich mieszkańców. Akt ten odczytuje Marszałek Województwa Podkarpackiego. W tym roku w czasie uroczystości, którym będzie przewodniczył biskup Marian Rojek, odbędzie się poświęcenie odnowionego wnętrza Sanktuarium pw. św. Stanisława BM oraz zostaną przekazane relikwie błogosławionej rodziny Ulmów.
Jak informuje w mediach społecznościowych Starosta Lubaczowski, Barbara Broź:
– Idea Pielgrzymki zrodziła się w 2009 roku. Wtedy, 21 kwietnia, papież Benedykt XVI nadał specjalnym dekretem przywilej odpustu dla tych, którzy 7 maja każdego roku będą przybywać do Lubaczowa. Od tamtego momentu dzień ten jest szczególny nie tylko dla miasta, ale i całego regionu.
Uroczystości rozpoczną się w środę 7 maja o godzinie 16:30 nabożeństwem majowym, by o 17:00 rozpocząć uroczystą mszę świętą.




I tak się bawią za nasze podatki ! , komu to służy ?
Modlitwa jest twoim zdaniem zabawą ?
starosta lepiej niech się odniesie do szanowania pracowników,
swoi to mają podwyżki większe niż starzy pracownicy z doświadczeniem
Data uroczystości ,jeśli to nie problem?