Fot. Mateusz Romankiewicz, BP UMWP.

Oficjalnie rusza program Fundusze Unijne dla Podkarpacia. To ponad dwa miliardy dwieście milionów euro dla naszego regionu. W minionym tygodniu oficjalnie przekazano decyzję Komisji Europejskiej w tej sprawie.

Fundusze Unijne dla Podkarpacia to unijny program nowej perspektywy składający się z dwóch elementów: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z którego będą realizowane inwestycje oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus – z przeznaczeniem na aktywizację zawodową i lokalny rynek pracy. Środki będą mogły być przeznaczone na różnego rodzaju przedsięwzięcia, w tym na inwestycje związane z ochroną środowiska i klimatu, wsparcie lokalnego rynku pracy, czy na dotacji dla przedsiębiorców.

Program regionalny Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 uzyskał formalną akceptację Komisji Europejskiej jako trzeci spośród 16 programów regionalnych w Polsce. Obecnie trwają prace nad Szczegółowym Opisem Priorytetów Programu, który dookreśli finansowy, przedmiotowy oraz podmiotowy zakres wsparcia. Przygotowywany jest harmonogram pierwszych naborów wniosków, jak również dokumentacja naborów, których ogłoszenie planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale.

Zakłada się, iż pierwsze nabory dotyczyć działań związanych z cyfryzacją procesów administracji publicznej, adaptacją do zmian klimatu, gospodarką wodno – ściekową, drogami wojewódzkimi, jak również działań związanych z edukacją, kulturą, czy infrastrukturą społeczną.

elubaczow.com, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here