W Parku Wiejskim w Baszni Dolnej odbył się niezwykły Europejski Piknik Rodzinny, będący częścią Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie wydarzenie, promowało różnorodne projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

W ramach wydarzenia w dniach 12-13 maja na terenie parku działały wyjątkowe strefy tematyczne. Pierwsza z nich, strefa funduszowa, zaprezentowała zrealizowane projekty Gminy Lubaczów, które zostały sfinansowane środkami unijnymi. Odnowione drogi, nowoczesne placówki oświatowe, a także inwestycje w rozwój lokalnego biznesu – wszystkie te sukcesy prezentowane były odzwiedzającym.

Strefa innowacyjna była prawdziwym miejscem inspiracji dla kreatywnych umysłów. Wystawa najciekawszych projektów z województwa podkarpackiego, które wpłynęły na szybki rozwój gospodarczy, wzbudzała spore zainteresowanie. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, wsparcie dla start-upów i projekty badawczo-rozwojowe – wszystko to udowadniało, jak ważna jest rola funduszy europejskich w wspieraniu przedsiębiorczości i nowoczesnych działań.

Strefa edukacyjna, związana z obchodami „Europejskiego Roku Umiejętności”, cieszyła się dużym powodzeniem szczególnie wśród młodych uczestników. Organizowane warsztaty i prelekcje pomagały zrozumieć, jakie korzyści płyną z rozwoju umiejętności zawodowych, jakie oferuje Unia Europejska i jakie szanse daje młodym ludziom. Tu także zwracano uwagę jak ważna jest nauka języków obcych, w szczególności języka angielskiego, który jest „językiem Europy”.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano strefę plastyczną, gdzie mogli wykazać się kreatywnością i talentem artystycznym. Dzieci z zaangażowaniem dokończały obrazy najsłynniejszych dzieł malarskich pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej. To była doskonała okazja, aby pokazać, że sztuka może być świetnym narzędziem do zbliżenia kultur i budowania porozumienia między narodami.

Oprócz tego, w trakcie Europejskiego Pikniku Rodzinnego odbywały się konkursy, quizy i rekreacyjno-sportowe konkurencje związane z tematyką Unii Europejskiej. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat instytucji unijnych, historii Unii, a także przypomnieć sobie podstawy geografii europejskiej.

Wielkoformatowa mapa, która posłużyła do rozegrania „Funduszowej Gry Terenowej”, dostarczyła uczestnikom emocjonującej rozrywki i okazji do poznawania lokalnych inicjatyw współfinansowanych przez UE. Warto podkreślić, że młodzież z terenu gminy również miała swój udział w tym wydarzeniu, prezentując prace, które ukazywały pozytywne zmiany zachodzące na tym obszarze w wyniku funduszy unijnych.

Europejski Piknik Rodzinny w Baszni Dolnej był nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale przede wszystkim do zrozumienia, jak istotne i wszechstronne jest wsparcie finansowe ze strony Unii Europejskiej. Projekty i inicjatywy zrealizowane dzięki tym funduszom wpływają pozytywnie na rozwój społeczności lokalnych, gospodarki, kultury i edukacji. Dni Otwarte Funduszy Europejskich stanowiły więc doskonałą okazję do celebrowania tych osiągnięć i inspiracji do kolejnych innowacyjnych projektów.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Oto kilka zdjęć z Europejskiego Pikniki Rodzinnego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here