Fot. Archiwum.

Nie tylko tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022, ale także atrakcyjne nagrody, czekają na uczestników kolejnej edycji Dyktanda Ortograficznego. Do rywalizacji zaprasza Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji i MBP w Lubaczowie.

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zapraszają do wzięcie udziału w dyktandzie o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiego 2022. Dyktando adresowane jest do wszystkich osób z Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego oraz osób tu pracujących lub uczących się. Rywalizacja przebiegać będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 25 oraz uczestnicy w wieku ponad 25 lat. Co ważne, osoby które na przestrzeni ostatnich pięciu lat uzyskały tytuł Mistrza Ortografii, nie mogą brać udziału w tegorocznej edycji.

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w każdej z kategorii wiekowych będzie nagroda pieniężna w wysokości 400,00 zł oraz tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022. Organizatorzy przewidują także nagrody finansowe w wysokości 300,00 zł za uzyskanie tytułu I Wicemistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022 (w każdej kategorii wiekowej), a także w wysokości 200,00 zł za uzyskanie tytułu II Wicemistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022 (w każdej kategorii wiekowej).

Warunkiem wzięcia udziału w dyktandzie jest zgłoszenie uczestnictwa do 22 października 2022 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej osobiście w Czytelni dla Dorosłych MBP, korespondencyjnie lub telefonicznie pod numerem telefonu 16 632 93 50 wew. 25. Szczegóły znajdziecie na stronie MBP w Lubaczowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Miasta Lubaczowa i Starosta Powiatu Lubaczowskiego.

Rywalizacja rozpocznie się 26 października (środa) o godz. 17:00. w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

Przypomnijmy, że w 2019 roku z tekstem przygotowanym na podstawie dyktanda prof. Jerzego Podrackiego bezbłędnie poradzili sobie Przemysław Mazepa i Elżbieta Snopkowska, którzy otrzymali tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here