W Lubaczowie plac zabaw mieszczący się przy ul. Marii Konopnickiej, nieopodal Miejskiego Domu Kultury, został rozebrany. Jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Tuż obok powstanie natomiast miejsce obsługi rowerzystów.

Aktualizacja artykułu: godz. 15:35.

Mieszkańcy niedawno w mediach społecznościowych skarżyli się na zły stan techniczny tego placu. Narzekali, że ich pociechy bawiąc się tutaj narażone są na niebezpieczeństwo.

Plac zabaw w centrum miasta wstyd i hańba pod oknami urzędników! – brzmi treść posta, wzbogaconego o zdjęcia ukazujące fatalny stan techniczny obiektu.

Interweniujący nie spodziewali się chyba jednak, że po kilku dniach zostanie on rozebrany. Oczekiwali czegoś zupełnie innego – odrestaurowania urządzeń, które ponownie mogłyby zaspokajać potrzeby dzieci, stymulować ich właściwy rozwój, rozwijać zdolności ruchowe i motoryczne.

Wśród głosów wybrzmiewają i te zwolenników podjętej decyzji. Jak mówią, miejsce to upodobali sobie także miłośnicy nocnych libacji, którzy pozostawiali po sobie spory bałagan i niszczyli urządzenia. Zaznaczają również, że zardzewiałe metalowe elementy stwarzają niebezpieczeństwo dla dzieci, a zaniedbany plac zabaw szpeci miasto. Przypomnijmy, że właścicielem placu zabaw przy ul. Marii Konopnickiej jest Gmina Miejska Lubaczów.

Plac zabaw będzie zbudowany na nowo, z nowych urządzeń. Stare urządzenia nie nadają się do „odrestaurowania” ze względów bezpieczeństwa. Są po prostu zbyt zużyte – napisał do naszej redakcji zaraz po publikacji artykułu wiceburmistrz Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki.

Do dyskusji w mediach społecznościowych włączyła się Renata Drewniak – Prezes stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”, która zapewnia, że…

– …jest pomysł: plac zabaw w centrum miasta. Mamy projekt, czekamy na pozwolenia i od wiosny, jak uzyskamy zgodę, zaczynamy na płycie Rynku realizację. Będzie to nieduży, ogrodzony plac, rodzice będą mieli „na oku” swoje pociechy tylko mocno trzymajcie kciuki, żeby się udało! – pisze na facebooku.

Tymczasem skwer obok MDK zmieni swoje oblicze także za sprawą Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowska, którego władze niedawno podpisały umowę na wykonanie zadania „Budowa infrastruktury turystycznej na terenie Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”. Jednym ze zleceń projektu jest budowa miejsca obsługi rowerów w Lubaczowie. Pojawi się ono nieopodal MDK, tuż obok istniejącego tu od lat placu zabaw dla dzieci.

Tak ma wyglądać miejsce obsługi rowerów.

Galeria zdjęć.

PZ, hp, elubaczow.com

13 komentarze

 1. Czy ktoś kto takimi rzeczami zarządza ma mózg? Jaki plac zabaw był taki był ale był w cieniu drzewa więc nawet w gorące dni dzieciaki mogły się tam pobawić. Zamiast o to trochę zadbać i wyremontować lepiej zbudować plac zabaw na płycie żeby się tam smażyć w upalne dni. Brawo za pomysl

  • Czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Jakieś stowarzyszenie ma pokręcony pomysł pseudoplacu zabaw na rynku, a wy łączycie to z projektem, który ma wykonać miasto. Co ma piernik do wiatraka?
   Plac przy domu kultury ma być urządzony na nowo, to po cholerę komu jakieś dziwadło na rynku? Ale jak chcą robić za swoje pieniądze to niech kombinują. Miasto nie powinno w tym uczestniczyć.

 2. Ważna jest każda dyskusja…. moje Stowarzyszenie Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” od kilkunastu lat działa dla dzieci i z dziećmi. Teraz chcemy stworzyć mini plac zabaw na Płycie Rynku, jeśli nam się to uda będzie super! Takie place zabaw są w różnych miastach Polski min. w Biłgoraju, Nowym Sączu, itd i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem (rodzice swoje dzieci też w upalne dni zabierają na plażę, spacery a słońce im nie przeszkadza). Zapewniam, że to nie jest „pokręcony pomysł”, dowcip i szanowny Panie Tomku jeśli poda Pan swoje namiary wyślę wizualizację i zobaczy Pan, że z naszymi mózgami raczej wszystko ok. Fajnie, że dla wspólnego dobra wyrażamy własne opinie, tylko róbmy to nie obrażając innych i nie anonimowo, bo nie wiem komu mam odpowiadać.
  R. Drewniak

 3. Teraz chcemy stworzyć mini plac zabaw na Płycie Rynku, jeśli nam się to uda będzie super! Takie place zabaw są w różnych miastach Polski min. w Biłgoraju, Nowym Sączu, itd i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem (rodzice swoje dzieci też w upalne dni zabierają na plażę, spacery a słońce im nie przeszkadza). – Pani Renato, w jaki sposob ma pani plan zachowac historyczny charakter 'Placu Centralnego’ w samym sercu miasta, budujac plastikowo-pstrokaty plac zabaw? Czy proponuje pani zachowac obecny charakter i skonstruowac zabawki z granitu / metalu / drewna?
  Rozumiem, ze Bilgoraj i Nowy Sacz to lokalne wyznaczniki sukcesu? Brawo, sukcesywnie otrzymuja nagrody dla najbrzydszych miast kraju.
  Nie mamy w Lubaczowie plazy, dzieki za rade.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here