Za nimi pierwsza wycieczka piesza „W cieniu ciekawych kopuł i kamiennych krzyży – Brusno”. W weekend kolejna wyprawa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Muzeum Kresów w Lubaczowie zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. W miniony weekend odbyła się pierwsza piesza wycieczka pod hasłem „W cieniu ciekawych kopuł i kamiennych krzyży – Brusno”. Jej uczestnicy wyruszyli, z placu przy cerkwi św. Paraskewy w Nowym Bruśnie, w długą i tym razem dość deszczową wyprawę, okolicami Starego Brusna do kaplicy pw. św. Mikołaja oraz do jazu po starym młynie wodnym nad Brusienką. Wędrówka zakończyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym Polanka w Polance Horynieckiej. Galerię zdjęć z tej wyprawy możecie obejrzeć poniżej.

Na kolejną pieszą wycieczkę „W cieniu cerkiewnych sobót i kamiennych krzyży” organizatorzy zapraszają w sobotę (17.09). Tym razem uczestnicy spotkają się na parkingu przy zalewie w Horyńcu-Zdroju. O godz. 12:00 ruszą ścieżką przyrodniczo-kulturową „Dębisko – Kruszyna” do Radruża, gdzie zwiedzą dawną cerkiew św. Mikołaja oraz Zespół Cerkiewny w Radrużu. Ta 10 km wędrówka również zakończona zostanie wspólnym ogniskiem. Kiełbaski pieczone będą przy świetlicy wiejskiej w Radrużu. Organizatorzy zachęcają do zapisów. Dokonać ich można osobiście w Zespole Cerkiewnym w Radrużu, telefonicznie: + 48 606-357-108 lub mailowo: radruz@muzeumkresow.eu, do 16 września do godz. 10.00 (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 będzie wystawa „Kresowy ETNOstrój. Tradycje pogranicza polsko-ukraińskiego”. Wernisaż wystawy już w niedzielę (18.09) o godz. 17:00 w Zespole Cerkiewnym w Radrużu napiszemy niebawem.

Galeria zdjęć z pieszej wycieczki „W cieniu ciekawych kopuł i kamiennych krzyży – Brusno”, fot. Tomasz Michalski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Wdał się błąd w tytule wycieczek w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – są one organizowane przez Muzeum Kresów w Lubaczowie w cyklu ” W cieniu cerkiewnych sobót i kamiennych krzyży”. Proszę o sprostowanie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here