„Wszystkie śmieci są nasze!” – pod takim hasłem ruszy 29 finał „Sprzątania Świata”. Do działań przyłącza się Gmina Lubaczów, która w dniach 16-18 września podejmie aktywne działania mające na celu uprzątnięcie najbliższej okolicy.

Do akcji włączą się pracownicy Gminy, którzy od poniedziałku (12.09) rozpoczną porządkowanie poboczy głównych ciągów komunikacyjnych. W działania zaangażowane zostaną też dzieci. W piątek (16.09) będą mogły one wziąć udział w EKO Festiwalu, w czasie którego Gmina Lubaczów wystawi swoje stanowisko promocyjno-edukacyjne.

– Dbanie o środowisko, to kwestia ważna dla każdego z nas, dlatego wspólne wspieranie i podejmowanie działań proekologicznych stanowi ważny element, w zakresie dbałości o nasz krajobraz – piszą urzędnicy na stronie internetowej Gminy Lubaczów.

Ponadto namawiają oni mieszkańców, grupy przyjaciół, rodziny do włączenia się w tegoroczną edycję akcji. Zachęcając proszą o przesłanie zdjęć z jej przebiegu poprzez pokazanie terenu przed sprzątaniem, w trakcie oraz po jego uporządkowaniu. Fotografie można wysyłać na adres: m.gatarz@gminalubaczow.pl. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here