Stowarzyszenie Folkowisko wiosnę tradycyjnie rozpoczyna od organizacji dwóch ważnych wydarzeń. Przed nami Operacja Czysta Rzeka oraz Dzień Solidarności z Narodem Białoruskim.

Pierwsze z wydarzeń to krok w stronę ekologii i ochrony środowiska,.

Spotykamy się w sobotę (23 marca) o godzinie 10:00, aby wspólnie oczyścić rzekę Gnojnik, okoliczne lasy, łąki oraz tereny wokół wsi. To coroczna inicjatywa organizacji Operacja Czysta Rzeka, w której Stowarzyszenie Folkowisko bierze aktywny udział od wielu lat. Oprócz poświęconych kilku godzin pracy, czeka nas wiele radości i zabawy – mówi Paweł Kawka z Folkowiska.

Po zakończeniu akcji sprzątania, o godzinie 16:30 tego samego dnia rozpocznie się Dzień Solidarności z Narodem Białoruskim. Ta inicjatywa jest organizowana w Chutorze Gorajec od kilku lat. Jej inicjatorzy chcą wyrazić wsparcie dla przyjaciół zza wschodniej granicy i okazać solidarność wobec ich walki o wolność i godność. Program wydarzenia obejmuje pokazy filmowe oraz koncerty, w tym produkcje takie jak „23.34” w reżyserii Tanyi Svirepy, nagrodzona na festiwalu filmowym Bulbamovie, oraz film „Bocian” w reżyserii Janusza Gawryluka. Wieczór uświetnią koncerty artystów takich jak Paula Geigerzahlera z Łużyc oraz punkowego zespołu Kurwadziki z Białorusi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak organizatorzy serdecznie zachęcają do
wsparcia finansowego poprzez dobrowolne wpłaty do kapelusza.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

    • PiS chwalił się nawet tym, czego nie zrobił, na przykład KPO, albo tym, co zrobili inni, dlatego tak dobrze im szło. Przestali się chwalić tylko walili w Tuska i zaliczyli zjazd. Stąd jeżeli ktoś się czymś chwali, na dodatek w tym przypadku „ręcznie” sam to wykonuje, to co w tym złego? Może się uda innych zachęcić do akcji społecznych, być lepszym niż ci w Gorajcu a nie tonąć w śmieciach. Także przeszkadza ci? Zrób większą akcję sprzątania i dni poparcia dla polepszenia komfortu pracujących dzieci w Afryce w kopalni kobaltu. Będę pierwszy, który się na takiej akcji pojawi. Kłapać to każdy potrafi, zrobić to już gorzej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here