W niedzielę w Baszni Dolnej odbył się Piknik Kolejowy zorganizowany przez Gminę Lubaczów. Wydarzenie połączone zostało z otwarciem Galerii Kolejnictwa, która ma stanowić ciekawą atrakcję turystyczną.

Piknik zachęcał do zainteresowania się tematyką kolejową. Przybliżył historię i wagę kolei oraz szerzył wiedzę na temat praw pasażerów w ruchu kolejowym. W czasie wydarzenia z wykładem wystąpili Tomasz Kuba Kozłowski i Michał Fludziński ze Stacji Muzeum w Warszawie. Ponadto uczestnicy mogli zwiedzić nowo otwartą Stację w Baszni Dolnej. Sporym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy drezynami i mini Bałajem po torach ułożonych tuż przy budynku, jak również symulatory jazdy pociągiem i rollercoasterem. Zwiedzić można było także odrestaurowaną lokomotywę, wagon pasażerski i wagony towarowe. Dodatkowo do wspólnej zabawy zachęcali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. Pojawiły się stanowiska organizacji i instytucji związanych z koleją i pasjonatów kolejnictwa.

Tego dnia można było także skorzystać z darmowych połączeń. Szynobus kursował z Lubaczowa i Horyńca- Zdroju do Baszni Dolnej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here