Skwer obok Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, wizualizacja.

W naszym regionie powstanie nowa infrastruktura turystyczna. Związkowi Powiatowo-Gminnemu Ziemia Lubaczowska udało się rozstrzygnąć trzeci przetarg i wyłonić wykonawcę inwestycji.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Komisja wyłoniła ofertę Firmy Usługowo Handlowej
Grzegorz Bauman z Kowalówki w gminie Cieszanów, która zaproponowała cenę 9 877 000 zł. Tak więc nowe atrakcje dla turystów wybuduje lokalny przedsiębiorca.

Przypomnijmy, że projekt na rozbudowę infrastruktury turystycznej w powiecie lubaczowskim otrzymał dofinansowanie z programu „Polski Ład” w kwocie 8,9 mln zł. Pozostałą część środków zapewnią samorządy tworzące Związek – Powiatu Lubaczowskiego, miasta Lubaczów, gminy Lubaczów oraz gmin: Cieszanowa, Horyńca-Zdroju i Narola.

W ramach zadania wybudowane zostaną wieże widokowe (Nowe Sioło, Horyniec-Zdrój, Borowa Góra, Jędrzejówka), miejsca obsługi rowerzystów (Nowe Sioło, Horyniec-Zdrój, Basznia Dolna, Basznia Górna, Jędrzejówka, Lubaczów – plac obok MDK) oraz miejsca i budynki obsługi kamperów (Nowe Sioło, Horyniec-Zdrój, Basznia Dolna, Jędrzejówka). Budowa miejsca obsługi kamperów i infrastruktury turystycznej ruszy także w Parku Podworskim w Lubaczowie. Dodatkowo zagospodarowane zostanie otoczenie placu obok starego parku. Na Rynku pojawi się tężnia, a skwer obok Starostwa Powiatowego zostanie zrewitalizowany. Natomiast w Baszni Dolnej, nieopodal Kresowej Osady powstanie park linowy.

Zobaczcie także wizualizacje inwestycji.

PZ, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. i oczywiście w ramach poprawy infrastruktury turystycznej musi zostać zabetonowany kolejny plac, tak? do tego jedna z niewielu ostoi zieleni w centrum miasta. Przez poprzednie lata narzekaliśmy na doskwierające upały, ale spokojnie, będzie jeszcze gorzej 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here