Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju otrzymał dotację rządową na zakup książek do biblioteki. Teraz w jednostce trwają konsultacje z uczniami, nauczycielami i rodzicami w sprawie powiększenia księgozbioru.

Placówka otrzymała w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” dotyczącego wspierania w latach 2021-2025 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne, 12 tys. zł. Wkład własny wynosił 3 tys. zł, co oznacza, że do szkolnej biblioteki kupione zostaną książki o łącznej wartości 15 tys. zł.

– Bardzo prosimy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli o włączenie się w konsultowanie zakupów nowych książek – mówią bibliotekarze.

Propozycje tytułów można przesyłać na adres mailowy lub za pośrednictwem elektronicznego dziennika. 

– Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników – czytamy na stronie internetowej placówki.

Bibliotekarze zaznaczają także, że w ramach otrzymanych środków kupić mogą nowości wydawnicze, egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych, audiobooki, książki obrazkowe, publikacje z powiększoną czcionką i uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych. Dotacja nie obejmuje zakupu podręczników, encyklopedii i słowników, filmów oraz gier planszowych i komputerowych, 

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here