Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych rozpoczyna nabór na nowy rok szkolny

0

Nigdy nie jest za późno, by zdać maturę i pójść na studia. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Lubaczowie rozpoczęło rekrutację na pierwszy oraz kolejne semestry.

Masz już ukończone 18 lat i chcesz kontynuować naukę oraz uzyskać średnie wykształcenie z możliwością przystąpienia do egzaminu maturalnego, ale boisz się, że nie pogodzisz pracy i rodzinnych obowiązków z zajęciami? Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Lubaczowie otwiera swoje drzwi i dostosowuje wykłady do potrzeb osób uczęszczających na lekcje. Zajęcia prowadzone są w formie zaocznej i odbywają się co 2 tygodnie przez 2 dni, (kursanci mają wolne weekendy). Zajęcia prowadzone będą w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Lubaczowie przy ul. Kościuszki 26 (pawilon – wejście od dolnego parkingu przy sali gimnastycznej).

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Lubaczowie powstało w 2021 r. Złożyło je Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji. Szkoła działa zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oświatowego, co oznacza, że spełnia wymagania art. 14 ust. 3 Ustawy Prawo Oświatowe. Kształci słuchaczy w cyklu 4-letnim na podbudowie ośmioletniej szkoły podstawowej (po reformie), a do roku szkolnego 2022/23 prowadzi oddziały dotychczasowego trzyletniego liceum dla dorosłych. Ponadto szkoła wydaje zaświadczenia dla ZUS, KRUS, MOPS i innych instytucji oraz legitymacje uprawniające do zniżek.

Ukończenie szkoły umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. To z kolei daje szansę na dalsze kontynuowanie nauki w szkole policealnej lub na studiach wyższych.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów 609 658 161, 16 632 11 53 oraz na Facebooku. Sekretariat czynny jest we wtorki i czwartki w godzinach od 15.30 do 17:00.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here