Dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy uczestniczyli we wspólnych warsztatach i zajęciach integracyjnych. Były one możliwe dzięki dotacji, którą pozyskała Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie od Fundacji Świętego Mikołaja.

Pierwsze zajęcia dla dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie gminy Cieszanów odbyły się w miniony czwartek (12.05). Celem projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Cieszanowie jest integrację dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej, nabycie nowych umiejętności, przełamanie bariery językowej oraz zwiększenie kompetencji międzykulturowych.

Na pierwszych warsztatach uczestnicy poznali zasady kodowania, które będą zgłębiać podczas kolejnych zajęć. Programowali także za pomocą gry karciano-planszowej Cody Roby oraz uczestniczyli w zabawach animacyjnych prowadzonych przez wolontariuszkę Annę Hawrylak.

Dzięki spotkaniom dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy nawiązała nowe kontakty, a współpracując w grupach nabyła nowe umiejętności. Podczas zajęć zapewniona była obecność osoby ze znajomością języka ukraińskiego. Młodsze dzieci mogły także spędzić czas spędzić w sali zabaw Bajkolandii, a rodzice na rozmowach przy kawie – informuje MBP w Cieszanowie.

Projekt uzyskał dofinansowanie przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja”.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Cieszanowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here