Już po raz trzynasty w sobotę (07.05) samorządowcy z województwa podkarpackiego i lubelskiego, a także parlamentarzyści i przedstawiciele służb mundurowych, przybyli do Lubaczowa na doroczną pielgrzymkę Samorządów Terytorialnych połączoną z uroczystościami Odpustowymi ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej, by wspólnie zawierzyć Jej swoje Małe Ojczyzny.

W pielgrzymce udział wzięli między innymi: Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Szymon Giżyński – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Poseł na Sejm RP Anna Schmid, Poseł na Sejm RP – Teresa Pamuła i Anna Schimdt, Eliza Dzwonkiewicz – Konsul Generalna RP we Lwowie, Katarzyna Sołek – Konsul Generalna RP w Odessie, Jolanta Sawicka – wicewojewoda podkarpacki oraz partnerzy z Ukrainy. Na uroczystość przybyli także lokalni samorządowcy, kierownicy terenowych organów administracji rządowej, przedstawiciele różnych instytucji i mieszkańcy.

Uroczystej mszy odpustowej w intencji samorządowców oraz o pokój na Ukrainie przewodniczył Jego Ekscelencja ksiądz biskup Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.

Po mszy świętej przedstawiciele samorządów uroczyście złożyli kwiaty na grobie ks. Kardynała Władysława Rubina w lubaczowskiej konkatedrze, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.

elubaczow.com, podkarpackie.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here