W sobotę 7 maja włodarze z Podkarpacia i Lubelszczyzny zawierzą Najświętszej Maryi Pannie Łaskawej Lwowskiej swoje Małe Ojczyzny. W Konkatedrze rozpoczną się uroczystości odpustowe i Pielgrzymka Samorządowców.

Program rozpoczyna się Nabożeństwem majowym o godz. 16:30. Po nim odprawiona zostanie msza święta, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla. W czasie modlitwy samorządowcy powierzą Matce Bożej Łaskawej sprawy Małych Ojczyzn oraz ich mieszkańców. Po uroczystościach, w podziemiach konkatedry oficjalnie otwarte zostanie Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej. 

– Z tej racji, że jest to także pierwsza sobota miesiąca, od godz. 19.00 w Sanktuarium rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca z modlitwami uwielbienia oraz z prośbami o uzdrowienie na ciele i duszy – dodają księża.

W niedzielę, 8 maja w Konkatedrze suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12:00. Stanowić ona będzie uroczystość ku czci św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i lubaczowskiej parafii.

Wierni uczestniczący w uroczystościach otrzymają Papieski Odpust Zupełny. Sanktuarium przywilej ten nadał papież Benedykt XVI w 2009 roku. 

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here