W sobotę 7 maja włodarze z Podkarpacia i Lubelszczyzny zawierzą Najświętszej Maryi Pannie Łaskawej Lwowskiej swoje Małe Ojczyzny. W Konkatedrze rozpoczną się uroczystości odpustowe i Pielgrzymka Samorządowców.
Program rozpoczyna się Nabożeństwem majowym o godz. 16:30. Po nim odprawiona zostanie msza święta, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla. W czasie modlitwy samorządowcy powierzą Matce Bożej Łaskawej sprawy Małych Ojczyzn oraz ich mieszkańców. Po uroczystościach, w podziemiach konkatedry oficjalnie otwarte zostanie Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej.
– Z tej racji, że jest to także pierwsza sobota miesiąca, od godz. 19.00 w Sanktuarium rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca z modlitwami uwielbienia oraz z prośbami o uzdrowienie na ciele i duszy – dodają księża.
W niedzielę, 8 maja w Konkatedrze suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12:00. Stanowić ona będzie uroczystość ku czci św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i lubaczowskiej parafii.
Wierni uczestniczący w uroczystościach otrzymają Papieski Odpust Zupełny. Sanktuarium przywilej ten nadał papież Benedykt XVI w 2009 roku.
AH, elubaczow.com
Śledź nas w Google News
Obserwuj elubaczow.comBądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!




![Samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny pielgrzymowali do Lubaczowa [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/05/495443551_1121870696641722_2571353090473408682_n-218x150.jpg)

![XV Pielgrzymka Samorządowców do lubaczowskiej Konkatedry [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2024/05/438174130_852282673600527_7655096269999047586_n-218x150.jpg)
