„Recykling kulturowy. Pogranicze” – to tytuł najnowszej wystawy Muzeum Kresów w Lubaczowie. Prace artysty-rzeźbiarza Krzysztofa Brzuzana będzie można podziwiać w Zespole Cerkiewnym w Radrużu od niedzieli 27 marca od godz. 16:00. Podczas wernisażu odbędzie się koncert charytatywny dla walczącej Ukrainy.

Mieszkańcy powiatu lubaczowskiego i jego goście będą mogli obejrzeć kolekcję „Recykling kulturowy”, na którą składa się ok. 60 prac Krzysztofa Brzuzana, twórcy assamblażu kulturowego, znanego z licznych realizacji w przestrzeni Rzeszowa. Rzeźby powstały z przedmiotów „z odzysku”, które zostały wyrzucone lub uszkodzone, znalezione w czasie wędrówek po Roztoczu. Artysta właśnie w takich rzeczach dostrzega piękno przemijania i tworzy z nich prawdziwe dzieła sztuki.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert charytatywny, na pomoc walczącej Ukrainie, sanockiego zespołu WERNYHORA. W skład grupy wchodzi trzech artystów, Daria Kosiek, Anna Oklejewicz i Maciej Harna, związanych z południowo-wschodnimi rejonami Polski. Prezentując swoją twórczość w na pozór skromnych i kruchych aranżacjach, potrafią nadać tradycyjnym tematom siłę i moc, autentyzm i wiarygodność.

– W repertuarze mają utwory z różnych kręgów polskiego pogranicza, z pewnością jednak nie przypadkiem swoją pierwszą płytę „Bojkowski głos Bieszczadu”, z której utwory usłyszymy, poświęcają muzyce wywodzącej się ze źródeł bojkowskich, z tradycji, jak się okazuje, pobrzmiewającej jeszcze niekiedy tu i tam w Bieszczadach – wyjaśniają organizatorzy.

Partnerem koncertu są Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec i Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here