Kuba Blokesz na Folkowisku, fot. Michał Szwerc.

Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprasza w sobotę (12.03) na koncert „Solidarni z Ukrainą!”. W Zespole Cerkiewnym w Radrużu wystąpi Kuba Blokesz.

Koncert jest wyrazem naszej solidarności z walczącą Ukrainą oraz ukraińskimi uchodźcami, którzy niosąc ze sobą traumę wojny znaleźli się na ziemi lubaczowskiej. Co ważne całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc charytatywną. Wejściówką na koncert może być pomoc rzeczowa lub finansowa dla potrzebujących.

Niech koncert będzie dla Was w tym trudnym czasie chwilą wytchnienia, w ten sposób również możemy pomóc! – piszą organizatorzy.

Początek koncertu w sobotę 12 marca o godz. 18:00.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest teraz wsparcie dla Ukraińców. Przekazywanie im pieniędzy, rzeczy niezbędnych do przetrwania, dachu nad głową, ale także zwykłego wsparcia czy dobrego słowa – jest dziś kluczowe.
Moim zdaniem, ważne jest także zadbanie o naszą świadomość na temat żółto-niebieskich sąsiadów, ich historii, ich myślenia, ich poezji i muzyki. Na koncercie w Radrużu chcę zagrać przede wszystkim wiersze ukraińskich poetów współczesnych (m.in. Jurija Andruchowycza, Hryhorija Czubaja, Marianny Sawki), z moją muzyką, które złożyły się na moją debiutancką płytę „Lwów. Szkice miejskie” – zapowiada sam artysta.

7 komentarze

    • Jak widać od 2014 roku dość dużo zainwestowali w armię i jej szkolenie, dzięki czemu się teraz bardzo skutecznie bronią. Gołym okiem było widać duże inwestycje w infrastrukturę, która na wschodzie praktycznie przestała istnieć przez działania ruskich onuc. Okazuje się, że sporo było też ruchów ze strony ukraińskiej, by znajdywać drogi do porozumienia historycznego, wiedzieli co się święci, dlatego działali. Natomiast polska strona odwrotnie, szukała sobie miejsc, sposobów by eskalować napięcia historyczne durnymi pociągnięciami. Wymijając odpowiedź, polecam się dokształcić i dowiedzieć jak w rzeczywistości wyglądała przez ostatnie lata sytuacja na Ukrainie, po erze Poroszenki nastąpił drastyczny i wyraźny kierunek na zachód i także w mentalności. Przez wojnę polsko-polską Polacy stracili kontakt z rzeczywistością, tłuczki ze wschodu żerowali na antyukraińskości infekując umysły zwykłych ludzi nienawiścią, tłuczki z zachodu kształtowali tendencje antyniemiecie, tymczasem okazuje się, że różnorakie trole bawiły się polakami, by zmiękczać nastroje antyrosyjskie, poprzez tworzenie wirtualnego większego złego Ukraińca czy Niemca.

      • Polska prowadzi z Rosją wymianę handlową ( 8,1 mld $ export i 11,6 mld $ z importu)co prawda mniejszą niż z Czechami ale prawdą jest to, że większość importu to surowce energetyczne!
        Nasze dane z dzisiaj: z Rosji pochodzi 87% zużywanej w RP ropy naftowej, 72% gazu no i 62% węgla!!! Wedlug słów pana Obajtka w kwestii ropy ma tak być dalej, co go gazu to na razie wszystko zostaje po staremu, nadzieja w oddawanym podobno 1.10.2022 gazociągu BBaltic Pipe. Co do węgla to wiadomo. Rosja jest bojkotowana przez polskich rządzących w mediach a życie sobie. Na marginesie PKB ukrainy to 9,3 tys $, Białorusi 🅱 20 tys $, Rosji 🚩29 tys $. Polska🔝 może się pochwalić 33 tys $. Po zakonczeniu tego konfliktu może za rok czy dwa handel wschód-zachód wróci do normy.

  1. Nie ma się co dziwić Ukraińcom. Barbarzyńskie kacapskie bydło ostrzeliwuje osiedla, szpitale a nawet korytarze humanitarne. No ale wiadomo, że to precyzyjne uderzenia w infrastrukturę NATO, prawda płatne, putlerowskie pachołki? 🙂 W walce z cywilami, wasza armia jest niezwyciężona, gorzej jak przyjdzie walczy z żołnierzami:) i wy zacofane, brutalne debile chcecie się równać z USA:)? Czym wy chcecie wygrać? Mięsem armatnim jak podczas IIWS?:)?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here