W urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie podpisano umowę na wykonanie obwodnicy Narola, która powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 865. Inwestycja ma być gotowa za dwa lata i będzie kosztować ponad 23 mln zł.

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Narola obwodnica poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu samochodowego w powiecie lubaczowskim. Nowa nawierzchnia, budowa ścieżek rowerowych, chodników oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego, poprawią także komfort ruchu oraz estetykę drogi.

Marszałek Władysław Ortyl przed podpisaniem umowy z wykonawcą mówił o znaczeniu tej inwestycji dla Podkarpacia:

– Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola. To ważna i strategiczna droga dla Podkarpacia i powiatu lubaczowskiego, a przede wszystkim dla naszego pięknego Roztocza. Ponad 23 mln złotych wydamy na tę ważną inwestycję. Obwodnica będzie przebiegała po nowym śladzie, a wraz z nią powstaną dwa skrzyżowania typu rondo, most na Tanwi i drogi serwisowe. Bardzo się cieszymy, że dziś możemy podpisać umowę na jej wykonanie z firmą Strabag. To solidny wykonawca. Wierzę, że z dwa lata będziemy mogli uroczyście przeciąć wstęgę i oddać tę drogę do użytku – powiedział marszałek.

Obejrzyjcie video.

Zadowolenia z faktu podpisania umowy nie krył burmistrz Narola Grzegorz Dominik, który była także obecny podczas podpisania umowy.

– Cieszymy się bardzo, że budowa tej obwodnicy dojdzie do skutku. Droga ta ułatwi życie mieszkańcom, zminimalizuje ruch samochodów ciężkich w centrum miasta i ułatwi przejazd przez centrum. Chciałem serdecznie podziękować władzom województwa, że zostały dostrzeżone problemy naszego miasta i ta inwestycja zostanie zrealizowana – powiedział Grzegorz Dominik.

Wykonawcą obwodnicy będzie STRABAG Sp. z o.o., przedstawiciel firmy zapewniał, że inwestycja zostanie oddana w terminie, czyli jesienią 2022 roku:

– Obwodnica Narola to prawie trzy kilometry drogi po nowym śladzie. W ciągu obwodnicy powstanie most oraz dwa ronda na skrzyżowaniu z drogami powiatowymi. Myślę, że największym problemem dla nas, jako wykonawcy, będzie wymiana torfów, które zalegają w ciągu obwodnicy. Wierzę jednak, że wszyscy będziemy mogli cieszyć się z terminowego otwarcia obwodnicy – powiedział.

elubaczow.com, podkarpackie.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here