Gmina Narol ogłosiła przetarg na przebudowę drogi na odcinku starodroża DW 865 Jarosław – Bełżec. Firmy swoje oferty mogą składać do 1 grudnia.

Przetarg obejmuje frezowanie nawierzchni, wykonanie jej profilowania warstwą z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, a także regulację pionową chodnika na wjazdach i przejściu dla pieszych. Realizator zadania będzie musiał również rozebrać i ponownie ułożyć krawężniki, wymienić kraty ściekowe w jezdni, uzupełnić pobocze tłuczniem oraz wykonać oznakowanie poziome. Dokumentacja przetargowa dostępna jest na platformie zakupowej Gminy Narol.

Gmina Narol na remont odcinka drogi otrzymała dofinansowanie w kwocie 700 000 zł z Województwa Podkarpackiego. O udzieleniu tej pomocy zdecydowali radni w czasie LIV sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego VI kadencji.

– Taka wartość pomocy finansowej Województwa i wkład własny Gminy może umożliwić wykonanie przebudowy nawierzchni starodroża drogi wojewódzkiej 865 w pełnym zakresie – czytamy w uzasadnieniu do Uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Gmina Narol niedawno stała się właścicielem drogi na odcinku starodroża DW 865. Wcześniej należała ona do Województwa Podkarpackiego. Z chwilą oddania do użytkowania obwodnicy Narola, droga została pozbawiona dotychczasowej kategorii i zaliczona została do dróg powiatowych. Z kolei Powiat Lubaczowski przekwalifikował ją w sposób kaskadowy do kategorii dróg gminnych. I tak znalazła się ona w posiadaniu Gminy Narol.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

9 komentarze

  1. Przez siedem ostatnich lat rzucają ci kijek. Nikt nie oczekuje, żebyś aportował, ale ty go przynosisz bez gwizdania i to za każdym razem. Dodatkowo merdasz ogonem i ślinisz się ponad miarę. Gdyby istniał wzorzec czopka, mógłbyś już zamieszkać w Sèvres.

    • Pokaż mi gdzie skradziono pieniądze. Może z OFE? Przeszły z funduszu na fundusz. A PIS co zrobił ze swoją częścią z OFE? Przelał z kieszeni do kieszeni i jeszcze 15% sobie wziął bo mu się należy. To jest dopiero złodziejstwo. Za same wybory widmo to by nakarmił 4 mln dzieci, kupił 1000 respiratorów czy wybudował kilkanaśćie żłobków. A to tylko promil tego co zawinął PiS do swoich prywatnych kieszeni.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here