W poniedziałkowe (18.07) popołudnie oficjalnie otwarto obwodnicę Narola. Licząca 2,9 km inwestycja kosztowała ponad 26 mln zł.

Umowę na budowę obwodnicy Narola podpisano w listopadzie 2020 roku. Po około 1,5 roku prac, dziś (18.07) uroczyście oddano do użytku obwodnicę Narola, która powstała na odcinku drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec. Inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od lat, znacząco odciąży ruch kołowy przez centrum miasta.

– Te inwestycje, które są tutaj realizowane świadczą o tym jak ważny jest ten teren dla całego samorządu województwa podkarpackiego, dla radnych, ale również dla nas posłów, którzy stąd pochodzą, którzy również zabiegają o to, aby te inwestycje drogowe powstawały w powiecie lubaczowskim.  – mówiła Poseł Teresa Pamuła.

Marszałek Ortyl zwracał uwagę, że samorząd wojewódzki musi nadrabiać wieloletnie zaniedbania w zakresie dróg wojewódzkich.

– Powiat lubaczowski należy do powiatów, które nie mają dróg krajowych w swoim układzie. Tym bardziej, jako zarządcy dróg wojewódzkich, jesteśmy zobowiązani, żeby sprawnie i szybko nadrobić te wieloletnie, 10-letnie zaniedbania. 

Zadowolenia z otwarcia obwodnicy nie krył burmistrz Narola Grzegorz Dominik.

Obwodnica na pewno odciąży nasz Rynek. Sami państwo widzicie, że stojąc tutaj przez kilkanaście minut, ile tylko tych samochodów ciężarowych przejechało. Chodzi głównie o to, żeby ten ciężki ruch wyprowadzić poza miasto – mówił burmistrz Narola, dziękując zarazem inwestorowi i wykonawcy za dobrze wykonane zadanie.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

29 komentarze

  • Repolonizacji ciąg dalszy lub jak to mówił nie tak dawno Jarosław Kaczyński musimy być patriotami, także patriotami gospodarczymi!
   Gigantyczna hala magazynowa. Obiekt przemysłowo-magazynowo-usługowy powstanie w Stalowej Woli. Wybuduje ją amerykańska firma Panattoni. Nieruchomość położona ma być przy Hucie Stalowa Wola w odległości 15 kilometrów od węzła drogi ekspresowej S19 w Nisku.

  • PiS i bycie uczciwym to są pojęcia przeciwstawne. Jeszcze żadna władza nie była na tyle butna, zeby jawnie oszukiwać Polaków i to na skalę jakiej dotąd nie widziano. Polacy nie ,,najedzą” się patriotyzmem na pokaz jakim serwuje nam PiS. Tak naprawdę to tylko PiS wykorzystuje tą naszą wielką szanowaną wartość, że prać mózgi takim jak Ty polaku2010.

  • Uczciwość wg PiS: orżnąć najbiedniejszych – żaden problem.

   „Drugie dno afery PCK: wpłaty na kampanię, nielegalny druk materiałów wyborczych i milczenie prokuratury (pod kierownictwem ZIOBRY)

   Przynajmniej trzykrotnie oskarżeni o okradanie kontenerów PCK wsparli kampanię wyborczą Anny Zalewskiej w 2015 r. Onet ma kopie tych przelewów, a także zeznanie jej asystenta, który ujawnił, że wiedziała, kto jest jej „darczyńcą”. Od 2017 r. prokuratura nie zrobiła jednak nic, by sprawę wyjaśnić.

   Dolnośląskim oddziałem PCK przez lata zarządzali ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością: byli i ówcześni radni i posłowie tej partii

   Przed sądem trwa obecnie ich proces o wyprowadzenie z instytucji ponad 3 mln zł

   Według zeznań świadków i oskarżonych, część z tych pieniędzy zasiliła później fundusz wyborczy PiS

   Dwóch głównych oskarżonych w aferze wpłaciło na fundusz wyborczy Anny Zalewskiej 12 tys. zł. Śledczy mają potwierdzenia tych przelewów

   Podczas przeszukania siedziby PCK, policja odnalazła materiały wyborcze Zalewskiej. Były ukryte w piwnicy

   Prokuratura nigdy nie wyjaśniła do końca tego wątku, a Anna Zalewska, zamiast odpowiedzieć na pytania, domaga się ścigania opisujących aferę dziennikarzy

   Afera PCK to jeden z najczarniejszych rozdziałów pisowskich rządów. Kilka lat temu pisały o niej najpoważniejsze światowe media — „New York Times”, „Washington Post”, agencja Associated Press, informowała też telewizja Fox News. Według śledczych z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, zarządzający dolnośląskim oddziałem Czerwonego Krzyża ówcześni politycy PiS wyprowadzili z niego ponad 3 mln zł.”

   CIEKAWE JAKIE WAŁY KRĘCI SIĘ W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE. kiedyś pewnie to wypłynie, ale w morzu kradzieży rodem z PGR, które uprawia PiS – na nikim nie zrobi to już większego wrażenia.

 1. Nie dość, że obecny rząd Prawa odbudowuje infrastrukturę, służby porządkowe są dobrze finansowane więc mogą dobrze chronić obywateli. Polska jest również bezpieczna energetycznie, Dzięki nim Polska zaczyna kwitnąć. Odbyła się właśnie Konwencja dotycząca zaostrzenia kodeksu karnego zwiększając kary dla przestępców finansowych czy gwałcicieli. Oczywiście PSL, Platforma Obywatelska i lewica są definitywnie przeciwko.
  Ciekawe dlaczego, odpowiedźcie sobie sami.

  • Polska jest bezpieczna energetycznie?! HAHAHAHA… Większej bzdury dawno nie czytałem! Nawet Pinokio Morawiecki mówi otwarcie, że nie jest 😀
   Wyłącz TV Kurskiego, baranie jeden 😀

   1. Bądź Polsko
   2. Wybucha wojna, więc twoim honorem jest wyjść przed szereg i wprowadzić ębargo na węgiel (mimo że sporo go ciągniesz od wroga)
   3. Nikt z twoich sąsiadów nie idzie ochoczo w twoje ślady bo wie że to samobójstwo, ale masz okazję żeby poszkalować więc idziesz dalej.
   4. Wprowadzasz ębargo
   5. Ceny szaleją, węgla nie ma, mówisz że jest ale nie ma ale będzie i wysyłasz do boju Sasina
   7. Okazuje się że ludzie nie mogą kupić węgla bo ębargo, a do tej pory kupowali z rosji. Ale o so chodzi to przecież Polska – węgiel.
   8. Przypominasz sobie że hehe, podpisałeś z Unią traktat o wygaszaniu górnictwa w kraju i konsekwentnie realizujesz ta politykę, przyszedł kryzys, ale no szkoda szkoda nie da się otworzyć kopalni w dwa dni. Chociaż może się da?
   9. Wysyłasz Midasa, co zamienia złoto w gówno i mówi że „węgiel będzie” czyli go nie będzie wcale.
   10. Ceny rosną, węgla nima będzie sroga zima.
   11. Szkalujesz unię, i pośredników i tuska
   12. Ciśnienie narasta a jest lato xD
   13. Wpadasz na genialny plan dopłat i cen maksymalnych gdzie hurtownik ma na to wywalone bo musiałby przez rok kredytować państwo xD
   14. Kurde nie wyszło, dalej nie ma węgla
   15. Wymyślasz że Orlen będzie handlował węglem z dystrybutora, albo inna spółka nieważne, może poczta polska.
   16. Też nie wyszło bo kumple z zarządu muwio że to zły pomysł.
   16. Wybucha protest górników z PGG którzy pytają skromnie „o co ci chodzi kraju, mieliście nas zlikwidować a robim nadgodziny”, no to może wyrobią te 14 miesięcy w roku, ale nieważne.
   17. Masz kolejną grupę społeczną do szkalowania, więc oczywiście korzystasz, w międzyczasie kupujesz węgiel gdzie się da ale zanim przypłynie to trochę minie.
   18. Zainteresowanie pierwotnym planem dopłat jest zerowe, węgla dalej nima a jest już prawie połowa wakacji
   19. Wymyśl bezpośrednie jednorazowe dopłaty w wysokości 3000zł
   20. Jesteśmy tutaj xD

   Nie ma ptk 6, ale jest podwójny 16. Taki kryzys wywołany na żądanie, uwielbiam ten kraj xD

   Za to i za wszystko inne zapłacisz za pomocą nieprzebranych zasobów gotówki z NBP xD.

 2. Odbudowują infrastrukturę ? Nawet szwalni w której mówili, że ,,Polska w ruinie” co było nieprawdą nie wyremontowali jak obiecali. Gdyby nie kasa z UE to PiS nie zrobiło prawie nic bo wolą nabijać sobie kieszenie publicznymi pieniędzmi z budżetu. Służby porządkowe są dobrze opłacane. I jakoś nikt nie garnie się do policji a służby mundurowe stracily sporo w oczach społeczeństwa przez PiS i ich mniej się szanuje. Sukces PiS jak cholera, że Polacy przestali ufać służbom mundurowym. Polska bezpiecznie energetycznie. HAHAHA. Przepraszam musiałem ? Z jakiej choinki się urwałeś. Nie ma węgla PiS oszukuje, że jest a Ty jak Ci sopel z nosa w zimie będzie zwisał to i tak bedzies pisał, że jest super. Ty chyba naprawdę za pieniądze piszesz bo nie można być tak głupim by pisać takie durnoty by nie ująć tego ostrzej. Konwencja o tym by zaostrzyć kary dla oszustów finansowych i gwałcicieli. A czy obejmie ona tłuste koty z PiS-u i takiego Sasina i Szumowskiego oraz ,,przedsiębiorczych” księży co niszczą estymę polskiego Kościoła. A co do gwałcicieli to PIS w końcu wpisze księży do rejestru pedofili i rozliczy problem pedofilii czy znów biznes że zwierrzhnikami Kościoła w Poslce co z Kościółem Jezusa nie ma nic wspólnego. Gdzie są informacje, że opcja jest przeciwko zaostrzaniu kar. To już sam dodałeś i próbujesz manipulować. Ale to nie że mną. Popierasz kłamstwo i piszesz kłamstwo. Taki z Ciebie człowiek.

 3. Wiecie co tak sobie pomyślałam, ktoś swojego czasu napisał, że PiS i PO to jest to samo (aczkolwiek się z tym nie zgadzam)
  Ale idąc tym tokiem myślenia tych osób to po co zmieniać tłuste koty PO na PiS jak jest to niby to samo.

  • Czyli przyznajesz, że są ,,tłuste koty” w PiS-ie 😀 Władzę się zmienia po to by była lepsza. Władza PiS się nie sprawdza to nie możemy ich wymienić na innych bo straszysz, że inni zrobią to samo. Tacy złodzieje to są tylko w PiS-ie.

 4. Kiedyś na jednym czy drugim forum można było się merytorycznie spierać na argumenty i nikt nikogo nie obrażał, wiadomo każdy ma swoje poglądy i argumenty których broni. Odkąd na forum pojawił się chory z nienawiści do PiS człowiek który pisze pod wieloma nickami np.( Krzysztof Kaiser, antypis, lewak, otwórz oczy, handlarz bronią)podszywał się również pod mój nick np. (polak2010. polak2010!) i co ten HUTORNIK myśli, że ktoś nie wie kim on jest. albo (jak krzyczał do dzieci ,,jeb** PiS)
  A jak Hutornik jeszcze się nie domyślił dlaczego nie wchodzę z nim w konwersacje to niech sobie poczyta taką przypowieść o ,, Tygrysie i Ośle”pt. ,,Trawa jest niebieska” polecam jest bardzo adekwatny do danej sytuacji.
  https://youtu.be/TUXAKd3jbc8

  • Jak Polaku2010 z Tobą można dyskutować merytorycznie jak dla Ciebie Twoi adwersarze to osły albo głupki (dzisiaj dajesz przypowieść, kiedyś dałeś link do dyskusji pana Cejrowskiego z panią Senyszyn, w której stwierdził on po chamsku, że z głupkami nie rozmawia). O Tobie można tak samo powiedzieć, że jesteś chory z nienawiści do PO i PSL (nie pamiętam kto pojawił się pierwszy na tych forach). Tak samo AntyPiS Tobie może zadedykować przypowieść o Tygrysie i Ośle. On i inni, których wymieniłeś, jeden z tych nicków na pewno nie jest AntyPiSa, bo ja pod nim pisywałem na konkurencyjnym portalu, tak samo mogą uważać, że to Ty twierdzisz, że trawa jest niebieska. A poza tym Ty na tych forach nie prowadzisz dyskusji z nikim (bo i jak skoro wszystkich przeciwników uważasz za AntyPiSa, czyli osła, a z osłami przecież nie rozmawiasz, i po co jak się jest święcie przekonanym o słuszności swoich poglądów i traktuje się je jak prawdę objawioną) tylko uprawiasz propagandę rodem z mediów sprzyjających PiS, czyli wychwalanie PiS, krytykowanie opozycji i zero jakiegokolwiek odniesienia się do błędów PiS, mimo „zachęt” innych forumowiczów, choć sami czasem się do nich przyznają, jak niedawno Premier na temat węgla (no może raz się odniosłeś, pokrętnie, chyba przy okazji mniejszego niż obiecywany remontu drogi do Jarosławia, że „trzeba dekad żeby naprawić to co zepsuli poprzednicy”). I na koniec, to ciągłe krytykowanie PiSu przez AntyPiSa mnie też się nie podoba, bo jakieś tam pozytywy są (a raczej były zanim przyszedł covid i wojna), ale to co on wypisuje nie znaczy, że jest osłem czy głupkiem, a już na pewno nie znaczy, że twierdzi, że trawa jest niebieska.

   • Drogi Ośle choć za takiego Ciebie nie uważam ? Jeśli chodzi o to kto był pierwszy to był to polak2010. W pewnym momencie widząc jakie idiotyzmy on wypisuje postanowiłem stworzyć projekt AntyPiS-a bybtaiichblokalnych propagandystów wycinać przy korzeniu by nie ogłupiania tacy społeczeństwa. Nie jeden on jest ta takich portalach w Polsce. Nie zdziwiłbym się nawet, ze mu za to płacą. Kiedyś nawet z tego co slyszalem udowodniono przy aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości, że mają taką armię trolli
    Jestem krytyczny wobec PiS, ale w 90% to prostowanie propagandy PiS serwowanej przez polaka2010. Podoba mi się np. zwolenienie z podatku osób poniżej 26 roku życia i np. studenci na tym zyskują. Zawsze znajdzie się jakieś pozytywy. Ale jak polak2010 kreuje je tam gdzie nie trzeba to dostaje ode mnie kubeł zimnej wody i tak od trzech lat. I do teraz myśli ,że jestem Marcinem Piotrowskim ? Tyle lat i 100 razy piszesz a do niego dlawj nie dochodzi. Twoje argumenty o tym, że polak2010 nie potrafi dyskutować są słuszne. Ja właśnie chciałbym, żebyśmy się spierali, mieli różne punkty widzenia, ale byśmy dyskutowali z kulturą a nie tam zaraz pojawiają się zaraz hejty. Według mnie polak2010 jej nie ma a jak przysłałem go na oszustwie i na minusowaniu komentarzy na potęgę to skończyło się na tym, że nazwał mnie ,,psychicznym” I przestał że mną dyskutować bo mu to oszustwo udowodniłem. A sprawa z tym nickiem tylko pokazuje jakich chwytów używa polak2010 by mnie zdyskredytować. I żeby to chociaż pierwszy raz była taka próba ? Próbował na konkurencyjnym portalu to zrobił z siebie głupka. Tutaj też się ośmiesza. Ubolewam nad tym, że kolejne forum zostaje zniszczone przez taką osobistość a zwykli ludzie, którzy chcą podyskutować to niestety muszą oglądać tę papkę pisaną przez polak2010.

 5. Spierałem się z Tobą na argumenty tylko Ty napisałeś o mnie, że ja niby ,,jestem psychiczny” bo złapałem Cię na zmienianiu nicków i minusowaniu na potęgę z różnych kont moich komentarzy pod jednym z artykułów. Nagle z +9 w pewną sobotę o 23 zrobiło się chyba z -13. Taki jest Twój poziom dyskusji i argumentacji swojego punktu widzenia. Nawet piszesz o mnie jak w osobie trzeciej bo najzwyczajniej nie potrafisz dyskutować i boisz się porażki w dyskusji że mną. W swoich ,,życiu forumowym” korzystałem z dwóch nicków. Tego co mam tutaj oraz Krzysztof Kaiser. A to z tego powodu, że stary został zbanowany i musiałem zmienić by dalej komentować. Ciekawe czy mi teraz w konkurencyjnym zablokują. Zresztą mają tam zasadę, że należy podać tam imię i nazwisko a jakoś Ty tam dlawj piszesz jako polak2010. Czy to nie jest dziwne 😉 I to jedynie Ty. Pozostałe nicki to inni ludzie, których nawet nie znam i nie wiem kto pisze pod tymi nickami. Jedno jest pewne ha Ciebie złapałem na oszustwie z nickami a Ty mnie nie. ,,Hutornikiem” też nie jestem. Szukaj sobie dalej 😉 Ale po tych oszczerstwach w jego stronę to wzywać Cię do tego byś go publicznie przeprosił za te oszczerstwa. On jest o wiele inteligentniejszy od Ciebie.
  A i przeproś mnie za kłamstwo z wielością nicków bo próbujesz mnie zdyskredytować, ale Ci to się nie udaje. Pod mój nick i to dokładnie co do litery się podszywano. Żądam przeprosin za oszczerstwa wobec mnie i radnego Piotrowskiego.

 6. I co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że wielokrotnie spotykamy się na wielu spotkaniach i nawet nie wiesz z kim rozmawiasz. Polecam jeszcze raz lekturę o ,, Tygrysie i Ośle” To jest ostatni raz kiedy zwracam się to tej persony.

 7. Powiedziałem Ci, że wymyślasz bajki i jesteś w błędzie. Masz kompleks do radnego Piotrowskiego. To sobie miej. Ale ja nim nie jestem. Za to wiem, że jesteś takim jednym Piotrem z Mazur w Lubaczowie co ma za dużo czasu i próbuję zniszczyć kolejne forum swoimi komentarzami i zniżyć poziom dyskusji do dna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here