Po nieco ponad roku prac, zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku z Lubaczowa do Baszni Dolnej. W piątek (24.06), symbolicznym przecięciem wstęgi, oficjalnie oddano inwestycję do użytkowania.

W trakcie wystąpienia poseł na Sejm RP Teresa Pamuła wspomniała o inwestycjach zrealizowanych przez samorząd województwa na naszym terenie w ostatnich latach. Mowa tu o obwodnicach Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa, będącej na ukończeniu obwodnicy Narola oraz zakończonym remoncie drogi z Oleszyc do Lipiny i otwieranym właśnie odcinku z Lubaczowa do Baszni Dolnej. Podkreślała także, że potrzeb w zakresie remontów dróg wojewódzkich w naszym powiecie jest jednak jeszcze sporo. Wtórowali jej także samorządowcy wicemarszałek Piotr Pilch i starota lubaczowski Zenon Swatek. Wójt Wiesław Kapel podkreślał ponadto jak ważna jest infrastruktura dla rozwoju gospodarczego i turystyki.

Turystyka i działalność gospodarcza szczególnie w tym rejonie jest bardzo ważna, a ta droga i ten odcinek, który został zrealizowany ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju. Chociaż sytuacja w tym momencie jest dość trudna, jeśli chodzi o turystykę w rejonach przygranicznych (…), niemniej liczymy na to, że ta sytuacja się zmieni i przede wszystkim połączenia komunikacyjne drogowe i kolejowe mogą przyczynić się do rozwoju tej gałęzi gospodarki i stworzyć kolejny potencjał dla aktywności naszych mieszkańców. (…) Do tego wszystkiego potrzebna jest infrastruktura – mówił wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

W trakcie uroczystości kilkukrotnie podkreślano także profesjonalne wykonawstwo zadania przez konsorcjum firm, w którym liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika, a partnerem PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza. Inwestycja zrealizowana pomiędzy Lubaczowem a Basznią  Dolną obejmowała przebudowę 7–kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 867. Jej koszt to ponad 13,7 mln złotych.

Galeria zdjęć.

eubaczow.com, hp

8 komentarze

  1. Nie omieszkam sprostować jakże zawiłych i pokrętnych słów posłanki z piątku ale i wczesniejszych jakoby wszystkie złe rzeczy to wieloletnie zaniedbania poprzedników! Więc przypomnę po raz wtóry, że województwem podkarpackim rządzili wcześniej marszałkowie z PSL przez siedem lat natomiast z PiS już szesnaście z tego ten marszałek Władysław Ortyl rządzi już dziewiąty rok!.
    Teraz mam pytanie o jakich poprzedników chodzi posłance, staroście, ministrom nas odwiedzającym no i panu marszałkowi?

  2. Przecież przy tej drodze, rzeczą oczywistą było zrobienie ścieżki rowerowej. Jasne trzeba remontować drogi, ale trzeba też myśleć i nie tylko remontować, ale przebudowywać i tworzyć infrastrukturę dla turystyki. Szkoda mówić…
    A poza tym, prafrazując słowa Katona Starszego, należy w końcu wyremontować całą drogę do Jarosławia!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here