Gwałtowna ulewa przeszła nad Lubaczowem. Podtopione ulice i budynki [ZDJĘCIA, FILMY]

8

Ulewa przeszła nad Lubaczowem w niedzielę po południu. Zalana została część ulic, ruch był mocno utrudniony – donoszą mieszkańcy. Problem powtarza się podczas większych opadów – dodają.

Najtrudniejsza sytuacja była na ulicy Unii Lubelskiej, gdzie przez kilkadziesiąt minut nieprzejezdne było skrzyżowanie. Zalane zostały nie tylko ulice, ale także piwnice i budynki, m. in. Szkoła Podstawowa nr 2. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w nocy również możemy spodziewać się burz z gradem.

Zdjęcia i filmy otrzymaliśmy od naszych Czytelników.

Film nagrany kilkadziesiąt minut po ulewie, gdy woda już opadała:

8 komentarze

  1. Czy Pan Janusz W. Zubrzycki to widzi?? A Pan Krzysztof Szpyt?? Czy Pan Starosta Zenon Swatek to widzi??? Czy Pani poseł Anna Schmidt-Rodziewicz to widzi??? Problem istnieje nie od dziś, nie od wczoraj a od lat. Macie Państwo jakieś pomysły??

    • Ale… pomysł jest, nie nowy lecz sprawdzony, na ulewę i na każdą z góry zlewę. Na wszelką obsesję, manię, fobię i nerwicę kompulsywno – maniakalno – stalkującą: nasikać Dorocie do kwiatka, napluć na monitor. I gotowe, po problemie! Pełna radość i euforia! Full spełnienie! Wody burzowe odprowadzone, do samego Tartaru!
      Ale znasz… ten numer… ten meta-amfosferyczny haj. To przecież z macierzy ów pomysł, sztuczka stara, już nie nowa, hokus-złotus i gotowa! Ta pułapka już nie jara… tupie, straszy wyga stara. Ale… stara, się jak może… żeby było tylko gorzej!

    • Odpowiedź jest banalnie prosta, burzówka nie jest w stanie przyjąć takiej ilości wody w tak krótkim czasie!! Ponad 25 lat temu gdy cały rynek, parkingi i podwórka nie były wyłożone kostką brukową ziemia przyjmowała opad deszczu, a teraz wszystko płynie na chodniki i jezdnie, a nimi do kratek ściekowych i dupa blada!!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here