Alert RCB: Silny wiatr, burze i grad

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Alert dotyczy także powiatu lubaczowskiego.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Dziś po południu i w nocy spodziewane są silne burze, miejscami z gradem. Wiatr w porywach może osiągać 100 km/godz. Dlatego został uruchomiony SMS-owy system ostrzegania o zagrożeniu. Alert RCB o treści: „Uwaga! Dziś i w nocy (21/07) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu”,  został wysłany do mieszkańców 6 województw.

Informację o wystąpieniami burz z gradem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało także na Twitterze.

Gdzie jest burza?

Gdzie jest burza sprawdzić możemy w internecie. Radary burzowe dostępne są m.in. w serwisach IMGW-PIB: pogodynka.pl, na stronie Krajowego Instytutu Meteorologii – instytutmeteo.pl.

Radar opadów – jak sprawdzić w internecie, gdzie pada?

Radar-opadow.pl to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala sprawdzić, w których częściach Polski aktualnie pada. Dodatkowo można sprawdzić, jaka jest prognoza opadów na najbliższe godziny w całej Polsce oraz w którym kierunku będą przemieszczać się deszczowe chmury.

bm, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here